Máte pojištěnou svou domácnost, své auto, tak proč nepojistit ještě sebe. Řeč je o úrazovém pojištění, které se vyplatí nejen všem sportovním nadšencům. Lehce se totiž můžete zranit i při cestě ze schodů, když si špatně šlápnete na chodníku nebo když se v zimě smeknete na ledu. Úrazové pojištění vám zajistí přísun peněz tehdy, když budete obcházet lékaře, ležet doma s nohou v sádře i pokud na vás dolehnou nějaké trvalé následky. Můžete si ho sjednat samostatně nebo jako součást balíčku, například k životnímu pojištění.

Na co se vztahuje úrazové pojištění

Úrazové pojištění by se mělo vztahovat na všechny možné úrazy, které si můžete způsobit. Je jedno, zda si ten pád ze židle zaviníte sami nebo jestli se stane nehoda bez vašeho přičinění. Úrazové pojištění mohou uzavřít děti, dospělí i senioři. Výhodné balíčky jsou v nabídce pojišťoven připraveny také pro celé rodiny. Lidem, kteří provozují nebezpečné sportovní aktivity, určitě doporučujeme zvolit některý z dražších balíčků, který lépe vyjde vstříc jejich potřebám. Aktivní pohyb, extrémní sporty nebo i nebezpečné povolání – vše je možné do úrazového pojištění zahrnout.

Pojistná ochrana

Při úrazovém pojištění se na vás vztahuje pojistná ochrana. To znamená, že při jakémkoliv úrazu vám pojišťovna musí zaplatit. Na začátku si sjednáte částku, na kterou se necháváte pojistit. Pokud pojištěná osoba následkem úrazu zemře, je ve smlouvě uvedeno jméno člověka, který má být odškodněn. Důležitá je při sjednání částky, kterou dostanete v případě trvalých následků. Ta by vám totiž měla pomoci zafinancovat nezbytné výdaje na změnu vašeho životního stylu.

Hlavní výhody a nevýhody úrazového pojištění

Velkou výhodou úrazového pojištění je, že jeho částku si můžete rozložit dle svých představ. I to, kolik korun platíte měsíčně, je většinou ovlivnitelné. Za minimum je u většiny pojišťoven považováno 300 Kč. Pojištění tak můžete rozdělit mezi dobu nezbytného léčení, hospitalizaci, trvalé následky, závažné následky nebo na smrt. Úrazové pojištění mnohdy zahrnuje spořící složku. Zároveň si tak můžete šetřit peníze na svou budoucnost a nechat si je vyplatit třeba až v důchodu.

Při podpisu pojistné smlouvy si dejte pozor na výluky pojištění, tedy na skutečnosti, na které se pojištění nevztahuje. Je důležité ujistit se, zda úrazové pojištění zahrnuje i vaše sportovní aktivity a jestli je sjednáno progresivní krytí v případě trvalých následků. To znamená, že dostanete několikanásobně vyšší částku. Jestliže se živíte rizikovým povoláním nebo sportujete, ověřte si, že i na vás se pojištění vztahuje. Pokud byste si něco udělali, mohlo by se stát, že vám pojišťovna nic nezaplatí.

Ohodnoťte tento článek