Povinné ručení od AXA pojišťovny může být výhodné, ale také nemusí. Nejvýhodnější nabídku dostanete obvykle online, protože je celý proces zautomatizovaný, bonusy se vám načtou na základě vyplnění rodného čísla a pojišťovna nemusí platit zaměstnance, který s vámi povinné ručení sjedná. Navíc, banka také nemusí platit provizi konkrétnímu obchodnímu zástupci. Asistenční služba AXA Assistance se o své klienty stará nonstop, v případě problému stačí zavolat na tel. 292 292 292.

KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ >>

AXA pojištění

Nezávislá recenze povinného ručení AXA

V minulém článku jsme se zaměřili na recenzi AXA cestovního pojištění, které vyšlo průměrně, až lehce nadprůměrně – podle toho, co od pojištění očekáváte.

AXA pojišťovna patří mezi solventní banky, které oproti jiným, lépe proplácí pojistná plnění. Máte negativní zkušenost? Upřímně, každá pojišťovna se obvykle snaží plnit co nejméně, popř. neplatit vůbec, pokud jí to pojistná smlouva umožňuje. I v případě Axy, jako u každé jiné firmy, je cílem maximalizace zisku. Díky tomu je vhodné, pokud máte pochybnosti, se v případě problému obrátit na makléře či právního poradce.

AXA je největší světovou pojišťovnou na základě předepsaného pojistného. Jestliže vezmeme v úvahu likvidní aktiva, jde o druhou největší pojišťovnu (zdroj: výstup spol. A. M. Best). Pokud hledáte důvěryhodnou banku, proč se nespolehnout na tu největší na světě?

Axa povinné ručení online

Bonusy, bonusy, bonusy. To je, oč tu běží. V případě povinného ručení to platí dvojnásob. V případě, že jste za uplynulých 10 měsíců od podpisu smlouvy na POV (povinné ručení) neměli nehodu, vyplatí se požádat o nacenění pojistného znovu.

Bonusy za bezeškodní průběh činí až 67 %, při sjednání online získáte slevu navíc ve výši 10 %. Celkem tak můžete ušetřit až 77 %. Pokud je základní cena POV např. 5 000 Kč, vy s plnými bonusy zaplatíte pouze 1150 Kč.

Díky online sjednání ušetříte tisíce

Jako začínající řidič získáte slevu minimálně 10 %. Jako řidič s dlouhou historií bez nehod můžete celkem získat až 82% slevu. Co všechno pro to musíte splňovat?

 • Historie 10 let bez zaviněné nehody (sleva 67 %),
 • sjednání pojištění online (sleva 10 %),
 • uzavření druhého pojištění, např. havarijního pojištění (sleva 5 %).

KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ >>

Máte již bonusy, ale u jiné pojišťovny? Bonusy se převádí, o bezeškodný průběh tak v případě přechody k AXA pojišťovně nepřijdete.

Jak fungují AXA bonusy u pojištění auta?

Slevu určuje tzv. bonus, naopak přirážku určuje tzv. malus. S těmi termínami se nejčastěji setkáme v případě POV a HAV (povinného a havarijního pojištění), přičemž obvykle se vyplatí tyto dvě pojistky uzavřít u jedné banky, v případě Axy získáte navíc slevu 5 %.

Jak AXA počítá bonusy a malusy?

Kalkulačka pro výpočet ceny je u Axy vcelku jednoduchá a přehledná. Začínáte na stupni B0, již po prvním roce máte přitom nárok na 10 % slevu, která odpovídá koeficinetu 0,9. Zjednodušeně řečeno, za každý rok bez nehody dostanete další 10% slevu na povinné ručení.

Hlavní výhody pojistky na auto u Axy

Největším benefitem by měla být nejnižší cena povinného ručení. Ale ta je velmi individuální. Vedle bonusů hraje velkou roli i interní výpočet dané pojišťovny, který se obvykle odvíjí od objemu motoru vozidla (čím vyšší výkon auta, tím dražší pojistka).

Pokud netrváte přímo na AXA pojišťovně, doporučujeme si vyplnit údaje do online kalkulačky povinného ručení zdarma. V reálném světě ale nejde pouze o nejnižší ceny. V případě pojištění je dobré zvolit solventní banku, u které nehrozí problémy s výplatou pojistného plnění, na které máte nárok. Mezi hlavní AXA výhody pojištění vozidel patří:

 • jde o největší pojišťovnu na světě,
 • při sjednání online získáte slevu navíc,
 • připojištění pneumatik do 3 tis. Kč zdarma,
 • slevy navíc pro ZTP, ZTP / P, ekologické automobily aj.,
 • široká škála výhodných připojištění,
 • několik variant povinného ručení dle maximální výše pojistného plnění.

Dopravní nehoda dvou řidičů

Hlavní nevýhody povinného ručení od Axy

Jde spíše o individuální nevýhody, které mohou vadit konkrétní cílové skupině. Například, jak jsme zmiňovali výše, vedle bonusů je důležitý i objem vozidla – čím vyšší, tím je pojistné zpravidla dražší. Oproti jiným pojišťovnám ale AXA do svého výpočtu ceny pojistky objem motoru vůbec nezahrnuje, pouze výsledný výkon v kW. Pokud je tedy výkon k objemu motoru neefektivní, AXA pojištění se vám vyplatí více.

Pro mladé osmnáctileté prvomajitele vozidla nebývá AXA tou nejlevnější variantou, ovšem pro řidiče od 30 let s historií POV alespoň 5 let je možné získat slevu až 50 % při vyřízení pojistky přes AXA online.

Nejčastější otázky

Co všechno potřebuji pro sjednání pojistky auta přes internet?

V zásadě pouze technický průkaz vozidla, občanský průkaz a platební kartu.

Pojistku už jsem si sjednala online a zaplatila kartou, ale poštou mi ještě nepřišla zelená karta. Hrozí mi od policie pokuta?

Splatnost pojistky jsou 2 měsíce, v případě sjednání přes internet je vhodné zaplatit kartou, máte tak jistotu, že AXA platbu obdrží ihned. Podle aktuálního znění zákona zelená karta může být jednoduše vytisknutá na bílém papíře. Do emailu vám dorazila tzv dočasná zelená karta, kterou si můžete vytisknout a než vám do schránky (obvykle do 3 pracovních dnů) dorazí originál zelené karty, tak ji můžete používat namísto originálu. Platnost originálu je 12 měsíců. Díky novele zákona je možné používat i scan nebo jinak vytisknutý originál. Z praxe víme, že je i možné předložit policii fotografii z mobilního telefonu, to ovšem nedoporučujeme. V praxi si dnes policie zelenou kartu obvykle nevyžádá, protože si platnost ověří online dle SPZ automobilu.

Platí AXA POV i v zahraničí nebo se musím připojistit?

Povinné ručení u AXA pojišťovny se vztahuje na celou Českou republiky, všechny členské státy EU a země, na které má ČKP dohodu o vzájemném vyrovnání nároků. Žádné připojištění nutné není.

Jak vysoké máte spoluúčasti?

Spoluúčast u povinného ručení je nulová.

Jaké jsou limity plnění, jaký mi doporučíte?

Většina zákazníků volí ty nejnižší limity, protože zde nabízíme nejnižší cenu. Konečná volba je ale na vás. POV AXA má v nabídce 3 limity krytí, přičemž jde vždy o 2 částky: za škody na zdraví na každého zraněného či usmrceného a za škody na majetku)

 • 35/35 mil. Kč
 • 70/70 Kč
 • 140/140 mil. Kč

KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ >>

Kontakty

AXA pojišťovna a.s.

 • Adresa: Lazarská 13/8, 120 00 Praha 2
 • Telefon: + 420 292 292 292
 • E-mail: info@axa.cz
 • Web: www.axa.cz
5/5 - (6 hlasů)