Banky v Čechách si běžně účtují celou řadu poplatků. Jedná se třeba o poplatek za vedení účtu, za vedení platební karty, za výběr z bankomatu nebo dokonce za příchozí či odchozí platby. Některé banky poplatků mají více, jiné méně a u některých máte vše zdarma. Jak je to možné? Z poplatků totiž banky rozhodně nežijí. Využívají se zde spíše ze zvyku. Od mnohých z nich se navíc aktuálně ustupuje a my se tak třeba dočkáme i doby, která bude zcela bez bankovních poplatků.

Založte si bankovní účet zcela bez poplatků

Jak si vybrat bankovní účet

Vybíráte bankovní účet? Pak si sepište, co vše od něj požadujete. Obecně můžeme říci, že spíše tradiční a konzervativní banky mají na svých účtech poplatky. Zato ale na tyto banky narazíte doslova na každém rohu. Peníze můžete libovolně vkládat i vybírat. Na pobočce se dočkáte vždy rady, kterou potřebujete. Jestliže se rozhodnete pro bankovní účet bez poplatků, může být těžší například vložení peněz na účet, které u některých bank není ani možné. S bankou budete moci komunikovat hlavně telefonicky nebo přes internet, jelikož má poboček tak málo, že se vám nevyplatí na nějakou z nich zajet.

Fio banka

Fio bankaBankovní účet bez poplatků nabízí například Fio banka, která stále stoupá na popularitě. Její bankovní účet se navíc stal účtem roku 2014. Nabízí vedení běžného i podnikatelského účtu zcela zdarma, všechny příchozí a odchozí platby v rámci ČR a SR rovněž zdarma. I vaše platební karta zde bude vedena bez poplatku. Fio banka navíc má relativně velké množství poboček a bankomatů – narazíte na ně v každém větším městě – takže nad tímto bankovním účtem rozhodně váhat nemusíte.

Equa bank

Equa bankDalší z bank, která nabízí běžný bankovní účet zcela zdarma, je Equa bank. Za běžné služby nic neplatíte a veškeré služby máte zdarma jako nový klient celé tři měsíce. I poté je možné mít účet zdarma, ale je nutné splnit některou z podmínek, jako například zaplatit alespoň třikrát v měsíci bezkontaktní platební kartou, čerpat půjčku nebo mít zůstatek alespoň 100 000 Kč.

mBank

mBankDalší z bank, která nabízí vedení běžného účtu zdarma, je mBank. Máte zde zdarma příchozí a odchozí platby nebo vedení účtu. Od března roku 2015 se mění sazebník, který přináší zdarma například i výběry z bankomatů. Abyste však měli dále zdarma kartu k běžnému účtu, musíte ji aktivně používat. Jinak bude od příštího roku zpoplatněna.

Air Bank

Air bankBankovní účet zdarma můžete získat také u Air Bank. Můžete si zde vybrat ze dvou tarifů. První tarif se označuje jako Malý tarif a právě ten je zcela bez poplatků. Za Velký tarif, který umožňuje více funkcí, platíte 100 Kč měsíčně. Tento poplatek je fixní.

Jestliže si chcete zřídit bankovní účet, rozhodně nad tím, který je zdarma, neváhejte. Pokud s ním nebudete spokojeni, můžete ho kdykoliv zrušit – samozřejmě opět zdarma – nebo ho jen přestat využívat.

Ohodnoťte tento článek