Podmínky pro získání půjček se zpřísňují, banky na nás neustále tlačí a celkově se celá situace kolem půjček zhoršuje. Není to vůbec jednoduché. A to už vůbec ne pro lidi, kteří mají hluboko do kapsy a otáčí každou korunu. Nejnovější průzkum odhalil, že právě kvůli tomu se až dvě pětiny Čechů neštítí při žádosti o úvěr lhát. Jenže většina z nich ani netuší, že se právě tímto chováním dopouští trestného činu. My vám ale poradíme, jak se lhaní úplně vyhnout.

Předem zjistěte všechny podmínky

Ještě než vejdete do banky, měli byste znát všechny podmínky, které si banka u žádosti o půjčku běžně stanovuje. Měli byste být na vše připraveni a ke všemu byste měli mít řádné podklady.

Pokud už v tuto chvíli víte, že na půjčku z jakéhokoliv důvodu nedosáhnete, poohlédněte se po jiné bance nebo poskytovateli půjček.

Hledejte tak dlouho, dokud nenajdete

Hledejte poskytovatele tak dlouho, dokud nenajdete takového, u něhož budete splňovat všechny požadavky. Existuje totiž tolik možností, že se prakticky nemusíte bát, že by vám někde nepůjčili. Stačí skutečně pořádně hledat.

Pokud bude něco na hraně, snažte se dodat podklady

Může se stát, že bude nějaký parametr sporný. V takovém případě se nevykrucujte ani se nesnažte nic zatajit nebo měnit. Později byste toho mohli litovat.

Vždy proto zkuste danou situaci vyřešit rozumně a hlavně pravdivě. Vyzkoušejte dodat dodatečné informace, podklady a dokumenty a uvidíte, že to dobře dopadne. Pokud by to přece jen u dané banky skončilo neúspěchem, vraťte se k výše uvedené možnosti a snažte se najít jiného poskytovatele.

Ohodnoťte tento článek