Chystáte se vyrazit zítra na dovolenou a zapomněli jste si sjednat cestovní pojištění? Čeká vás důležitá zahraniční pracovní cesta a vy nemáte čas zajít do pojišťovny a sjednat si tam pojištění na cesty? To rozhodně nevadí. Mnoho pojišťoven v Čechách nabízí možnost sjednání pojištění online z vašeho počítače. Není na tom vůbec nic složitého. Stačí jen pár kliknutí a jste pojištění na dobu, jakou potřebujete. Cestovní pojištění se rozhodně nevyplatí podceňovat. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám něco stane.

Jak na sjednání cestovního pojištění z domova

Stačí pustit počítač a připojit se k internetu. Tam najdete nespočet produktů, které mají různé výhody a také kladou různé podmínky na žadatele o pojištění. Většinou je pro vás připraven praktický formulář, ve kterém vyplníte všechno o své osobě včetně jména a příjmení, adresy bydliště, rodného čísla nebo čísla občanského průkazu. Veškeré informace si několikrát překontrolujte, že je máte opravdu správně. Takto můžete pojistit nejen sebe, ale i další osoby, které se s vámi chystají na cestu.

Pojištění za výhodnou cenu

Nejenže na internetu můžete vybírat z mnoha zajímavých nabídek, aniž byste museli někam chodit, ale také jsou pro vás připraveny výhody za to, že si takto pojištění sjednáte. Celkově se totiž obejdete bez spolupráce obchodního zástupce, který by s vámi jinak strávil alespoň půl hodiny, než byste pojištění vyřídili. Ničím překvapivým tedy není sleva na pojištění v porovnání se zařízením na pobočce. Sleva může činit klidně i 10 %. Na částce 1 000 Kč tedy ušetříte celou 100 Kč + ještě peníze za benzín a parkování, které byste museli vydat za cestu do pojišťovny.

TIP: Cestovní pojištění od České pojišťovny

Co vše si sjednat

K cestovnímu pojištění online si můžete sjednat veškeré produkty, které se běžně nabízejí. Například tedy úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu nebo třeba pojištění zavazadel. Vyberete si zde to, co potřebujete, aniž by vám daný produkt někdo nutil – pro mnoho lidí je proto osobní kontakt velmi nepříjemný.

Úhrada pojištění

Cestovní pojištění sjednávané online je nejlepší zaplatit rychlým platebním převodem z bankovního účtu nebo platební kartou, v závislosti na tom, co zvolená pojišťovna podporuje. Když provedete úhradu okamžitě, bude vaše pojištění ihned platné. Jinak si dejte pozor, aby vaše peníze přišly pojišťovně včas do odjezdu – i termín si samozřejmě volíte v online formuláři.

Smlouvu si vytiskněte

Smlouvu k cestovnímu pojištění a všechny další důležité doklady si stačí pouze vytisknout a přibalit k dalším věcem na dovolenou. Většinou zde najdete i praktickou kartičku s kontaktem, na který se obrátit v případě jakýchkoliv problémů.

Ohodnoťte tento článek