Uvažujete nad zřízením bankovního účtu pro svou ratolest? Účty pro děti neboli dětská konta jsou stále oblíbenější, jelikož mnoho rodičů chce nadšeně začít se spořením už v dětství. Peníze však neukládejte na běžný nebo spořící účet, ale pořiďte svému dítku účet speciální. V aktuálním článku jsme pro vás připravili souhrn výhod takového dětského konta spolu s tipy na oblíbené produkty.

Hlavní přednosti dětského konta

Jedná se o speciální typ bankovního účtu, který je vhodný pro děti až do 15 let. Jelikož účet spolu s platební kartou má dnes již většina lidí, tak není nic divného na založení účtu pro dítě, které tak nemusí spořit peníze prasátku, ale můžete tak činit přímo na svém vlastním účtu. Dětská konta jsou vhodná už pro malé školáky.

Předností takového účtu je, že v brzkých letech naučí dítě hospodařit s vlastními penězi. Jelikož finanční gramotnost v Čechách je poměrně nízká, díky takovému kontu se ji naučí děti ovládat mnohem lépe než někteří rodiče. Samozřejmě byste jim měli jít příkladem a také je správně motivovat. I malé děti si mohou ušetřit na věci či zážitky, po kterých touží a nemusí čekat na narozeniny, Vánoce nebo na jinou příležitost, k níž jim budete chtít něco věnovat. Peníze na účtu se navíc mnohem lépe šetří než v prasátku, jelikož snadno získají přehled o tom, kolik přesně mají zdrojů na svém účtu.

Děti je však potřeba naučit spořit. Nemůžete očekávat, že začnou samy. Přibližně třetinu peněz, které jim dáte, by si měly odložit. Jejich kapesné ale musí být tak vysoké, aby tuto spořící složku zvládlo. Je potřeba ho vnímat tak, že děti si na danou věc ušetří z vlastních peněz a vy jim ji tedy nebudete muset kupovat.

Čím se řídit při výběru dětského konta

Na trhu dnes funguje mnoho produktů. Při výběru určitě zohledněte, zda se jedná o samotné konto nebo jestli se k němu nabízí také platební karta. Dále vezměte v potaz, jestli se platí za výběry z bankomatů nebo jestli je možné u karty stanovit nějaké limity. Přijde vhod také internetové nebo mobilní bankovnictví, do kterého mají přístup rodiče. Potěší také vyšší míra zhodnocení uložených prostředků.

Toto dětské konto nabízí vedení účtu, platební kartu s denním limitem a výběry z bankomatů v Čechách i v zahraničí zcela zdarma. Je určeno pro děti do 15 let.

Toto dětské konto spojuje běžný a spořící účet. Nemusíte platit nic za jeho vedení a přitom nabízí atraktivní úročení. Od 8 let je ke kontu platební zdarma. Dva výběry měsíčně z bankomatů jsou také zdarma.

ČSOB dětem nabízí až čtyři výběry z bankomatů měsíčně, vedení účtu, vklady a platby zdarma. Nechybí ani výhodné úročení nebo platební karta od 8 let věku s možností stanovení platebních limitů. K tomuto účtu lze dále uzavřít výhodné úrazové pojištění.

5/5 - (1 hlas)