Známá finanční společnost GE Money Bank, která je šestou největší bankou v Čechách, mění po letech svůj název. Pod obchodním jménem působila již od roku 2005. Nové jméno přichází se vstupem společnosti na pražskou burzu, který by se měl uskutečnit na začátku měsíce května. Nové jméno banky se začne používat od 1. května 2016. Pro klienty se touto změnou ale nic významného nemění.

Nový název již od začátku měsíce května

O rozhodnutí změnit své jméno informovala banka své klienty a tuto informaci vypustila též do tisku. Pod novým názvem MONETA Money budou vystupovat i další společnosti, které jsou aktuálně součástí finanční divize GE Capital. V Čechách se jedná o GE Money Leasing a GE Money Auto. Obě společnosti s ručením omezeným změní svůj název na MONETA Money Leasing a MONETA Money Auto.

Na nový název si budeme pravděpodobně nějakou dobu zvykat. Banka by se jím ale chtěla přiblížit českým zákazníkům, protože právě na ně se bude soustředit. Bude se jednat v pořadí o druhou českou banku, jejíž akcie jsou obchodovatelné na pražské burze.

Dotkne se změna názvu klientů?

Rozhodně ne, pro klienty GE Money Bank se tím nic nemění. Nemusí se bát zdražování, omezení nabídky služeb nebo změn čísel účtů. Nic takového ze strany banky nehrozí. Mění se opravdu pouze jenom její název. S jeho změnou souvisí i nové logo společnosti, které si již nyní můžete prohlédnout. To jsou však pouze kosmetické úpravy a ty na kvalitu poskytovaných služeb rozhodně nebudou mít žádný vliv.

Naopak můžete očekávat zlepšení v mnoha ohledech a také rozšíření stávající nabídky produktů a služeb, díky kterým se MONETA Money Bank stane zajímavá i pro další klienty, kteří využívají jiné banky, ale nad změnou třeba již z nějakých důvodů uvažují. Banka chce do budoucna posílit své postavení na trhu. Byť již dnes patří mezi nejoblíbenější banky u nás. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na zákaznický servis.

5/5 - (1 hlas)