Ať už jste klienty jakékoliv bankovní instituce, určitě budete souhlasit s tvrzením, že každá banka nabízí jinou hypotéku. Některé s úrokem 1,2 %, jiná s vyšší, některé do částky 1 000 000 Kč, jiné i vyšší. Skutečně je možností nespočet. Jak se ale v tom všem vyznat a nenaletět pouze marketingovým slibům?

Na komerční srovnávače zapomeňte

Nejjednodušší cestou, jak zjistit výhodnost té či oné hypotéky, jsou srovnávače. Do těch zadáte své požadavky a za pár sekund máte výsledek, ke které bance byste nejlépe měli zajít. avšak co už vám nikdo neřekne, že většina těchto srovnávačů je určena pouze ke komerčním účelů jedné instituce. Takže i kdyby realita byla naprosto jiná, stejně vás takový srovnávač pošle do „své” banky. Na to proto nyní na chvíli zapomeňte.

Skvělou volbou jsou kurzy.cz

Srovnání hypoték 2018
Poslední aktualizace: 20.07.2018

Jedinou nestrannou variantou je stránka kurzy.cz. Zde se dozvíte spoustu informací nejen z oblasti půjček a hypoték, ale také z oblasti financí, investic či směnných kurzů. A je to navíc jediná stránka, která není nakloněná žádné bance ani finanční instituci. Jedná se tedy o objektivní zdroj informací.

Kurzy.cz vám pomohou s orientací

Právě na této stránce najdete pod odkazem https://www.kurzy.cz/hypoteky/ jednoduchou hypoteční kalkulačku, jež srovnává všechny banky na českém trhu. Stačí opět vepsat své požadavky a již si vybrat z nabídnutých možností. Jak již bylo řečeno výše, nemusíte se navíc bát, že by srovnávač preferoval jednu určitou instituci, kterou by vám přednostně nabízel.

Nejdříve si vyzkoušejte různé kombinace

Ještě než si ale hned na první dobrou vyberete banku, u které si hypotéku sjednáte, tak si vyzkoušejte vypočítat více možností. Získáte tak nestranné informace o dalších možnostech hypotéky a třeba zjistíte, že si nakonec nebudete muset půjčovat tak vysokou částku. Doufáme tedy, že si na základě této kalkulačky skutečně dobře vyberete a spokojeně svoje bydlení zafinancujete.

Ohodnoťte tento článek