Šest let uteklo jako voda a vaše stavební spoření dozrálo ke svému konci. Už jste si nastřádali krásnou částku a nyní přichází chvíle, kdy si ji můžete vybrat. Co teď? Jaké máte možnosti? Co se děje po vybrání stavebního spoření?

1. Peníze si můžete vybrat

Zaprvé si můžete peníze vybrat a užít je, jak se vám jen zlíbí. Koupit si něco pěkného, zajet si na drahou dovolenou, nebo si konečně pořídit vlastní bydlení, na které jste tak dlouho spořili. Možností je spousta. Konečné rozhodnutí je jen na vás.

V tomto případě stačí zajít na nejbližší pobočku vaší spořitelny, podat zde výpověď a peníze si nechat přeposlat na běžný účet.

2. Můžete pokračovat ve spoření

Pokud aktuálně peníze na nic nepotřebujete, bydlení si ještě pořizovat nebudete a zkrátka by vám peníze jen tak ležely na účtu, můžete stavební spoření prodloužit opět o 6 let. Peníze ve spořitelně můžete proto nechat, nikam si je nebudete posílat a jen budete dále spořit samozřejmě s vyšší konečnou částkou.

Čtěte také: Co dělat, aby vyřízení hypotéky mělo hladký průběh

3. Můžete si vzít k naspořeným prostředkům úvěr

Poslední možností je úvěr. Už na začátku vás totiž určitě ve spořitelně upozornili na to, že máte možnost vzít si na konci spoření úvěr, kterým si navýšíte konečnou částkou. Tyto peníze pak ideálně slouží k pořízení vlastního bydlení nebo k velké rekonstrukci.

V tomto případě opět stačí navštívit nejbližší pobočku vaší spořitelny, podat zde výpověď ze stavebního spoření, podepsat zároveň smlouvu o půjčce a všechny peníze si nechat poslat na běžný účet. Pak už bude samozřejmě pouze na vás, co s penězi uděláte.

5/5 - (1 hlas)