Kontokorent neboli povolené přečerpání účtu je praktické i chytré rozšíření možností vašeho běžného účtu. Pokud jste obeznámení s tím, jak kontokorent funguje, může být vaším šikovným pomocníkem. Měli byste však být velmi disciplinovaní. Jedním z nejlepších kontokorentů na trhu pak je momentálně ten od AirBank.

Jak správně kontokorent používat?

Je třeba říci, že dnes už banka nabízí povolené přečerpání účtu téměř každému, kdo bankovní účet vlastní, což můžeme považovat za jeho výhodu.

Kontokorent však není řešením dlouhotrvajících finančních problémů. Můžete si ho představit jako prášek proti bolesti, krátkodobě oceníte, jakou vám přinese úlevu, samotný původ nesnází však vyřešit nedokáže.

Kontokorent můžete využít v situaci, kdy vám odcházejí z účtu pravidelné platby (například splátky půjček, poplatky za energie) dříve než váš příjem. Za takovéto situace byste měli být kontokorent schopni z výplaty automaticky i splatit. Za předpokladu, že jste schopni splácet své finanční závazky rychle, pak může být kontokorent skvělým sluhou.

Neměli byste však začít brát přečerpání účtu jako samozřejmost. V takové chvíli se kontokorent stává vaším pánem. Pokud máte sklon neřízeně utrácet, stojíte před hrozbou, že kontokorent časem vyčerpáte. Když pak navíc přesáhnete splatnost kontokorentu, může se váš dluh v rámci tisíců proměnit v neřešitelný problém.

Výhodný kontokorent od AirBank

Nejinak tomu samozřejmě je i u AirBank. Tento kontokorent ze své podstaty funguje stejně jako u jiných bankovních domů, má však řadu výhod a pokud máte možnost volit, pak byste měli sáhnout právě po bankovním účtu a potažmo kontokorentu u AirBank.

Zmiňované přečerpání účtu je velmi jednoduché a transparentní. Snadno můžete čerpat peníze až do výše vašeho limitu a na začátku dalšího měsíce pak zaplatíte úroky. Pro bližší představu tvoří úroky z kontokorentu 52 haléřů denně na každou půjčenou tisícikorunu.

Kontokorent od AirBank je rovněž zbaven všech nesmyslných poplatků. Platíte tak pouze úrok z půjčených peněz. Zapnutí, ukončení i vedení kontokorentu je zdarma. Navíc díky přehledné aplikaci hned vidíte, zda již čerpáte kontokorent nebo stále využíváte vlastní peníze. S přehledností mám já osobně problém například u ČSOB.

Vlastní situaci můžete rovněž kontrolovat v elektronickém bankovnictví, pokud dáváte přednost desktopovým přístrojům. Aplikace od AirBank je však velmi zdařilá a přehledná.

Kontokorent pak můžete nepřetržitě využívat po celý rok (řada bank má toto období nastavené na půl roku). Během tohoto období si můžete půjčovat, jak často chcete. Během ročního období je však nutné se dostat alespoň na jeden den do plusu a peníze z kontokorentu nevyužívat. Toto datum pak jednoduše zjistíte v dříve popisované aplikaci.

Jak si založit kontokorent od AirBank?

Pokud již nejste klientem této banky, nejprve je nutné si založit běžný účet. Požadavek by vás neměl překvapit vezmeme-li v úvahu, že se jedná o povolené přečerpání účtu. Nemějte však strach. AirBank nabízí bankovní účet bez poplatků, který si dokážete založit za pár minut přes mobilní telefon.

Stačí když si stáhnete aplikaci AirBank a připravíte si dva doklady totožnosti. Následně vás navedou pokyny, které si přečtete uvnitř aplikace. Nakonec si jen zapnete kontokorent v internetovém bankovnictví nebo právě mobilní aplikaci.

Kdo dává přednost osobnímu jednání, může zajít na nejbližší pobočku AirBank. Pro stávající klienty tím proces žádosti končí. Jste-li úplně novým klientem banky, pak po vás bude banka pravděpodobně požadovat ještě výpis z vašeho jiného účtu či doklad totožnosti.

Nakonec podepíšete úvěrovou smlouvu, kterou je možné podobně jako při žádosti o bankovní účet podepsat elektronicky.

Jak vyznívá porovnání AirBank s konkurencí?

Možnost přečerpání účtu lze sjednat téměř u jakékoliv banky. Samotné podmínky kontokorentu a výše limitů je různá.

Banka AirBank Komerční banka Moneta Raiffeisenbank ČSOB
Poplatek za vedení Zdarma Zdarma 29 Kč 90 Kč Zdarma
Poplatek za zřízení Zdarma Zdarma Zdarma 200 Kč Zdarma
Limit 50 000 Kč 60 000 Kč 100 000 Kč 150 000 Kč 250 000 Kč
Úroková sazba 18,9 % 19,99 % 21,99 % 21,90 % 18,9 %

 

Závěrečná rekapitulace:

Kontokorent u AirBank nabízí jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu. Navíc je jeho zřízení, vedení i ukončení zdarma, což také není pravidlem. Veškeré důležité datumy navíc snadno naleznete v aplikaci od této banky.

To všechno jsou důvody, proč sáhnout právě po kontokorentu od Air Bank. Pokud navíc uvažujete o zřízení nového bankovního účtu, pak by měla být AirBank vaší jasnou volbou.

5/5 - (3 hlasy)