Pokud jste hrdým majitelem auta, dozajista máte sjednáno i havarijní pojištění. To je v České republice povinnou položkou, a tak byste na něj neměli zapomínat. Věděli jste ovšem, že se toto pojištění vypočítává z hodnoty automobilu? Pak by přeci mělo být rok od roku levnější a levnější, ne?

Havarijní pojištění si hlídejte

Havarijní pojištění se již řadu let vypočítává z hodnoty automobilu. Velmi známý je také fakt, že auto neustále ztrácí na své hodnotě. Tím pádem z toho logicky vyplývá, že by právě havarijní pojištění mělo být rok od roku stále levnější a levnější. Jenže u většiny pojišťoven to tak není!

Pozor! Spousta pojišťoven nezlevňuje!

U spousty pojišťoven klidně i 20 let budete platit stejné havarijní pojištění, i když už je vaše auto po těch letech prakticky nepojízdné. Jak takovou situaci změnit a zbytečně nepřeplácet? Odborníci radí si každý rok havarijní pojištění přepočítat. Jen tak budete platit skutečně tolik, kolik ze zákona máte.

Jak správně přepočítávat havarijní pojištění?

Havarijní pojištění si ideálně jednou za rok spočítejte online. Stačí si najít jakoukoliv online kalkulačku pro výpočet havarijního pojištění, vložit všechny potřebné údaje o vás a vašem voze a v okamžiku dostanete částku, kterou byste správně ten daný rok měli platit. Tu si porovnejte se sumou, kterou reálně platíte a budete vědět, zda vám pojišťovna automaticky pojištění přepočítává či nikoliv.

Proti vysokému pojištění se braňte!

Pokud tímto způsobem přijdete na to, že vám vaše pojišťovna pojištění nepřepočítává, okamžitě ji kontaktujte a pokud nebude otevřená nápravě, sjednejte si nové havarijní u jiné pojišťovny. Přeci nebudete zbytečně přeplácet!

Do budoucna se naučte tento přepočítávací rituál pravidelně opakovat a už nikdy nebudete na pojištění platiti zbytečně hodně. Za ušetřené peníze, které se rovnají částce, o kterou vaše auto přichází každoročně na své hodnotě, si můžete koupit třeba krásné oblečení, vybavení do domácnosti nebo nezapomenutelnou dovolenou.

Ohodnoťte tento článek