Uvažujete o založení běžného bankovního účtu a nechcete za něj platit žádné zbytečné poplatky? Pak by pro vás mělo být mKonto od mBank jasnou volbou. Právě mBank se řadí mezi nízkonákladové banky a nestane se tedy, že byste u ní platili měsíčně vysoké poplatky, jako tomu je u mnohých konkurenčních bank. Poradíme vám, jak si založit mKonto, jak ho využívat a také se dozvíte, jaké nabízí výhody či nevýhody.

Jak si založit účet v mBank

Jelikož mBank je bankou, kde se řeší téměř vše po internetu, tak i tímto způsobem si mKonto můžete založit. Samozřejmě ale můžete mBank osobně navštívit a založit si účet na její pobočce. Jak ale zjistíte, poboček má velmi málo a nacházejí se jen ve větších městech. Často je tedy rychlejší a pohodlnější založení účtu online.

Před založením mKonta doporučujeme navštívit webové stránky mBank a podat žádost o otevření účtu. Její dokončení pak můžete provést několika způsoby. Z domu si můžete založit běžný účet online, tedy bez papírové smlouvy. Budete k tomu potřebovat dva doklady totožnosti a číslo účtu v jiné bance, jehož jste majitelem a ze kterého převedete poplatek pro ověření ve výši 1 Kč. Žádost můžete rovněž dokončit na obchodním místě nebo prostřednictvím kurýra, který vám příslušnou dokumentaci doručí domů.

Výhody a nevýhody mKonta

Hlavní výhodou je, že si účet pohodlně založíte i ze svého domova během několika minut. Jakmile budete již klientem mBank, můžete další účty (spořící, podnikatelský) zakládat přímo ze svého internetového bankovnictví. Vedení účtu je zcela zdarma, odchozí a příchozí platby v rámci ČR jsou zdarma a stejně tak za nastavení trvalých příkazů nic neplatíte. Zdarma můžete rovněž získat bezkontaktní platební kartu Visa Classic, měsíční elektronické výpisy nebo tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR. Navíc platby zadávané v rámci mBank se provádějí ihned.

Nevýhodou může být právě nedostatek kontaktních míst, která však nahrazuje mLinka, na níž se můžete v případě jakýchkoliv komplikací obrátit. Tato linka funguje ve všední dny od 7:00 až do 22:00 a o víkendech od 8:00 do 21:00. Automatické mLinka je pak funkční 24 hodin denně.

Další nedostatek účtu představuje nemožnost vložení hotovosti. Pokud máte peníze v hotovosti, jediným způsobem jejich vložení je zaslání částky poštovní poukázkou na svůj bankovní účet.

Odměna ve výši 1000 Kč pro nové klienty

mBank je známá také tím, že během roku pořádá různé slevové akce. Do 30.6.2014 jste mohli získat až 1 000 Kč za založení účtu. Stačilo, když vás někdo, kdo vlastní mKonto, doporučil jako klienta. Vy jste pak získali ihned 300 Kč za založení účtu, dalších 300 Kč za zaslání částky alespoň 9 000 Kč po dva měsíce a 400 Kč za zřízení jakéhokoliv úvěrového produktu do 1 roku od založení mKonta. Pokud jste tedy této akce využili, první dvě částky máte již jistě vyčerpané. Jestliže jste si dosud nesjednali žádný úvěr a uvažujete o něm, je právě ten od mBank výhodným řešením, jelikož vám přinese pěknou úsporu.

5/5 - (1 hlas)