Potřebujete rychle získat finance? Nemáte čas běhat po bankách, dokládat potvrzení příjmů a čekat na to, jak se banka nakonec rozhodne? Pak jsou pro vás nejlepší variantou nebankovní půjčky. V podstatě si jen sednete k počítači, odešlete pár základních informací a o ostatní se už postarají poskytovatelé rychlých půjček. Peníze můžete mít na účtu už během pár minut. Jak si ovšem vybrat tu správnou nabídku?

Rizika s půjčkou klesají

Díky novým podmínkám zákona o půjčkách už nejsou nebankovní půjčky tak velkým rizikem. Dané společnosti totiž musí splňovat spoustu podmínek, a tak už je skutečně jen malá pravděpodobnost, že by se mezi nimi našel nějaký podvodník. Z tohoto pohledu je tedy výběr mnohem jednodušší než třeba v minulosti.

Jak si správně vybrat?

U nebankovních půjček existuje několik parametrů, které nasměrují váš výběr správným směrem. Zaprvé je to výše půjčky. Pokud potřebujete jen pár tisíc korun, určitě nebudete oslovovat firmu, která se zabývá vysokými půjčkami v řádech statisíců. Naopak pokud potřebujete vyšší sumu, neobrátíte se na firmu, která půjčuje maximálně 8 000 Kč. To je tedy první ukazatel, který vás nasměruje správným směrem.

Dalším je délka splatnosti. Chcete mít splácení rychle za sebou? Anebo si to raději protáhnete na několik let? I to vám při výběru správné půjčky pomůže.

Posledním parametrem, který vás bude zajímat, je přeplacená částka. Tedy to, kolik celkem za půjčku přeplatíte. Čím méně, tím samozřejmě lépe. Srovnejte si nabídky společností, které vám po předchozím filtru zůstaly, a zvolte takovou, kde za půjčku přeplatíte nejméně.

Bonusy, které se vám mohou líbit

Na závěr si uvedeme pár bonusů, které jsou příjemnou třešničkou na dortu a které také mohou ve výsledku rozhodnout o výběru konečné nabídky.

  • Půjčka zdarma. Za půjčku nic nepřeplatíte. Tedy tolik, kolik si půjčíte, také vrátíte.
  • Elektronika zdarma. Získání nejrůznějších elektronických zařízení za sjednání půjčky jako dárek.
  • Výhodnější úrok. Setkáte se s tím u časově omezených akcí.
  • Speciální nabídka pro stávajícího zákazníka. Pokud si půjčujete pravidelně, můžete časem získat výhodnější nabídku.
Ohodnoťte tento článek