Jsou různá kritéria, podle kterých jsou posuzováni žadatelé o půjčku, a pokud jimi neprojdou, dostanou nálepku problémový klient.

Může jím být třeba ten, kdo:

 • se o pár dní zpozdil se splatností půjčky
 • má zápis v registru dlužníků, protože byl ručitelem na půjčku, která není řádně splácena
 • pozdě zaplatil fakturu za energie nebo telefon
 • nemůže řádně doložit svůj příjem
 • má nízkou bonitu, hlavně z důvodu vysokých nákladů (několik stávajících půjček)

Některé z těchto “problémů” se dají řešit, abyste si mohli nejen bezpečně půjčit, ale také si zlepšili stávající finanční situaci.

Nemůžete řádně doložit celý svůj příjem

Možná jste podnikatel, který na konci roku raději investuje do rozšíření podniku, aby si snížil daně. Můžete být také jeden z mnoha zaměstnanců, jimž zaměstnavatelé vyplácí jen minimální mzdu a zbytek peněz mu platí “na ruku”. Pro banky jste samozřejmě v takovém případě problémový žadatel a půjčku vám neposkytnou.

Můžete se ale obrátit na nebankovní společnosti, které nabízí nebankovní půjčky i žadatelům bez doložení příjmu. Z těch, kdo nabízí rychlou půjčku před výplatou bez doložení příjmu se splatností kolem 1 měsíce jmenujme aspoň Ferratum, Emmas Credit, Kredito24 nebo Zaplo.cz.

Jsou nebankovní instituce, u nichž získáte půjčku i na delší dobu, takže si ji můžete rozložit do splátek. Taková je například půjčka Cetelem, Home Credit, Zaimo nebo Smart půjčka (informace jsou k datu 2.12.2016).

Máte záznam v registru dlužníků

I v situaci, kdy jste se dostali do některého z registrů dlužníků (SOLUS, CBCB, BRKI, NRKI…), můžete získat půjčku. Většina nebankovních společností totiž nebere zápis v registru dlužníků za nejdůležitější kritérium při posuzování žadatele, zvlášť pokud je ojedinělý a vy ho do žádosti pravdivě uvedete.

Půjčky bez registru obvykle nepřesahují 10000 Kč, ale nabízí je téměř všechny nebankovní společnosti. Tyto půjčky ale jsou pro společnost rizikovější, proto mívají vyšší úrok a sankce při nesplácení. Úvěry na vyšší částky už většinou musí být jištěny nemovitostí.

Příklady půjček bez registru (platné k 8.12.2016):

 • Provident
 • Smart půjčka
 • Zaimo
 • Ferratum

Půjčky bez registru se zástavou nemovitosti (u částek od 500 000 Kč výš):

 • Acema
 • Finmoney
 • Vitacredit

U půjček se zástavou nemovitosti nemusíte ani dokládat příjem, případně můžete mít exekuci. Často právě tyto větší půjčky pomůžou dostat se z momentální tísně a poskytnou možnost rozložit si velkou částku do přijatelných splátek.

Máte víc závazků a jejich splátky už těžko zvládáte

Někdy je vaše žádost o půjčku zamítnuta prostě proto, že už jste předlužení. Náklady na splátky stávajících úvěrů, leasingu a kreditek jsou již tak vysoké, že se stáváte velmi rizikovým klientem. V takovém případě je čas na konsolidaci půjček, čímž se vám nejen uvolní ruce a měsíčně ušetříte až několik tisíc, některé banky vám při konsolidaci ještě navýší limit, takže získáte i hotovost.

Konsolidace ale můžete většinou využít jen v případě, že žádné jiné problémy nemáte, tedy máte doložitelný příjem a nemáte zápis v registru.

Některé z výhodných konsolidací úvěrů:

Max. částka Doba splácení Úrok od
UniCredit Bank Sloučení úvěrů 1 000 000 Kč 12 – 96 měsíců 4,90 %
Cetelem konsolidace půjček 1 000 000 Kč 6 – 120 měsíců 6,50 %
ČSOB Flexi konsolidace 800 000 Kč 12 – 96 měsíců 5,90 %
Sberbank FÉR konsolidace 1 000 000 Kč 24 – 120 měsíců 5,99 %

Údaje jsou platné k 8.12.2016.

5/5 - (2 hlasy)