Chcete si sjednat nejlevnější hypotéku, která se vám na 100 % přizpůsobí? Ať už se chystáte stavět, kupujete dům nebo byt, měli byste vybírat opravdu obezřetně. Už jen malé zvýšení úrokové sazby vám totiž může způsobit, že přeplatí zbytečně desítky tisíc korun. Hypotéka je dnes nezbytným doplňkem téměř každé domácnosti. Jen málokdo je schopen si zajistit vlastní bydlení bez ní. Vyplatí se tedy věnovat čas hledání toho nejvýhodnějšího hypotečního úvěru.

U koho si sjednat hypoteční úvěr

Jedním z nejlevnějších a také nejvýhodnějších poskytovatelů hypotečních úvěrů je Hypoteční banka. Jedná se o banku, která ve své historii získala již několik ocenění. Obsadila první místo v roce 2010 a 2013 jako Hypotéka roku. Za rok 2014 skončila na druhém místě. Jestliže tedy hledáte spolehlivého poskytovatele, který vám nabídne férové podmínky, je Hypoteční banka rozhodně dobrou volbou.

Spočítejte si svou hypotéku

Přímo na webových stránkách Hypoteční banky se vám nabízí možnost spočítat si svou hypotéku. Je ideální ověřit si už z domu online, že na hypotéku máte skutečně šanci dosáhnout než to ověřovat až na osobní schůzce. Aktuálně máte možnost zde získat hypotéku již s úrokem od 2,19 % a bez poplatku za její sjednání.

Při výpočtu hypotéky je potřeba zadat cenu nemovitosti, hodnotu hypotečního úvěru, dobu splácení a fixaci. Na základě těchto údajů vám bude stanovena výše vaší měsíční splátky a vy tak snadno posoudíte, zda si vypočítanou hypotéku se svým měsíčním příjmem můžete vůbec dovolit. Kromě hypoteční kalkulačky se zde nabízí také kalkulačka maximální výše úvěrů, na které si ze svých měsíčních příjmů spočítáte, jak vysoký úvěr si vůbec můžete dovolit.

Na stránkách Hypoteční banky najdete také rady s tématem Jak na hypotéku. Poradí vám co dělat, když jen uvažujete o hypotéce, vybíráte ji, sjednáváte si ji, čerpáte nebo splácíte. U Hypoteční banky si samozřejmě kromě nové hypotéky můžete sjednat i její refinancování, opět za velmi příznivých podmínek.

Reklama Hypotéční banky

Vyberte si hypotéku podle svých představ

V nabídce hypoték si vyberte takovou, která bude nejvíce odpovídat vašim představám. Může se jednat o hypoteční úvěr na byt v osobním vlastnictví, o hypotéku na družstevní byt, na rodinný dům, o americkou neúčelovou hypotéku, o hypotéku na koupi pozemku, na stavbu či rekonstrukci, na rekreační objekt nebo o refinancování hypotéky.

Díky webovým stránkám si můžete zajistit zpracování své hypotéky zcela zdarma, schválení do druhého dne i rady od odborných bankéřů až do 21. večerní hodiny. Výběr té nejlevnější hypotéky rozhodně není jednoduchý. Pokud ho ale nepodceníte, můžete najít hypotéku, se kterou do budoucna výrazně ušetříte. Levnější hypoteční úvěr můžete získat už třeba jen tím, že budete dlouhodoběji fixovat úrokovou sazbu, nebo když nabídne vyšší zajištění (třeba ještě druhou nemovitostí). To totiž ošetří, že vaše hypotéka nebude na 100 % hodnoty, ale třeba jen na 60 nebo 70 %.

Ohodnoťte tento článek