Můžete se snažit sebevíc, řádně zhasínat, pouštět spotřebiče jen v nejnutnějších případech, hlídat si denní a noční tarif energií, nenechávat puštěnou elektroniku zbytečně, a přesto všechno stále platit za energie jako mourovatí. Úspora energií je totiž jedna věc, ale správný a hlavně výhodný dodavatel je věc druhá. A tyto proměnné mnohdy nejdou ruku v ruce. Jak tedy jednoduše změnit dodavatele energií, abyste konečně ušetřili?

SROVNAT CENY ELEKTŘINY

Stačí chtít!

V dnešní době je změna dodavatele energií natolik jednoduchá, že ji zvládne naprosto každý! To nejtěžší v celém procesu je odhodlání. Vzchopit se a vzít situaci do vlastních rukou není jednoduché, ale rozhodně se vyplatí.

Nyní to už bude jenom lehčí!

Srovnejte si nabídky dodavatelů

Dále je potřeba zvolit vhodného nového dodavatele, kterému dodávku energií pro další roky svěříte. Základem je ušetřit. Proto si spočítejte, jakou máte aktuálně spotřebu. Tuto informaci najdete v pravidelném ročním vyúčtování energií. Zde si zjistěte, kolik za energie ročně platíte.

Většina dodavatelů má na svých webových stránkách online kalkulačku, pomocí které si jednoduše spočítáte, kolik budete nově za energie platit. Srovnávejte tak dlouho, dokud se nedoberete k nejvýhodnějšímu výsledku.

A teď můžete přejít k poslednímu kroku, kterým je kontaktování daného dodavatele.

Důvěřuj, ale prověřuj

Než podepíšete smlouvu o změně dodavatele, prověřte si, zda váš výpočet v online kalkulačce skutečně odpovídá číslům, která najdete ve smlouvě. Pokud ano, můžete ji s klidem podepsat. A to je vše.

Nový dodavatel energií se postará o zbytek. Nemusíte hlásit změnu u svého původního dodavatele. Nemusíte nikam chodit, ani psát, ani posílat výpověď stávajících služeb. Toto všechno zajistí nový dodavatel energií.

Vidíte, že nejtěžší na celém procesu byl první krok. Pak už je vše velmi jednoduché. Nebojte se změny! Můžete ušetřit až 30 % ročně! A to už je pořádná úspora.

SROVNAT CENY ELEKTŘINY

5/5 - (1 hlas)