Ať už jde o oblast životního nebo neživotního pojištění, pojistky jsou rok od roku výhodnější. Před pár lety jste za zajímavou životní pojistku dali až 600 Kč měsíčně, dnes stačí investovat 450 Kč. Je to částečně způsobené i tím, že trh s pojistkami je už hodně rozebraný a pojišťovny se tak musí v nabídkách předhánět. Navíc s klesající cenou za pojištění výrazně stoupá výše pojistné částky.

Větší ochrana u životních pojistek

V současnosti se rozvíjí pojištění smrti nebo invalidity, kde pojišťovny nabízejí čím dál výhodnější podmínky. V případě životního pojištění zmizely z pojistných smluv některé výluky (například v souvislosti s teroristickými činy nebo s psychickými příčinami, které dříve pojistky nepokrývaly).

V případě invalidity je kratší čekací doba na plnění. Některé pojišťovny byly schopné částku dříve vyplatit až za dva roky. Nyní to jsou ale jen tři měsíce. Stejně tak se můžete zajímavě připojistit i na první stupeň invalidity. Pokud se váš stav navíc zhorší, bude vám automaticky doplacen rozdíl v pojistné částce. Ani to dříve nebylo zvykem.

Lepší zabezpečení pro každého

Pojistky se nyní vztahují na mnohem více nemocí, co se týká závažných onemocnění. Například se lépe můžete pojistit pro případ rakoviny, cukrovky atd. Jiné podmínky získáte jako muž a jiné jako žena. Pojištění je více šité na míru, a to platí i pro úrazové pojištění.

Například už se běžně neúčtuje přirážka za rizikové sporty. Pozor ale na drobné úrazy, u kterých pojišťovny proti minulým rokům často nechtějí vyplácet denní odškodné. Hodně zde záleží na vaší smlouvě a také na obchodních podmínkách včetně tabulek, kde je uvedeno, jak dlouho máte nárok se s úrazem léčit.

Vyplatí se uzavření nové pojistné smlouvy?

Pokud máte pojištění uzavřené již delší dobu, určitě doporučujeme starší smlouvu konzultovat s odborníkem, který vám nabídne možné inovace. Pokud se jedná o smlouvu na neživotní pojištění nebo na životní pojištění bez spoření, lze ji často i zrušit a uzavřít smlouvu novou (smlouvy lze obvykle rušit po dvou letech, někde i dříve). Když jde o životní pojištění se spořením, tak to můžete minimalizovat, abyste nepřišli o daňový odpočet a hlavně nemuseli dodanit tu část, kterou jste si od daní odečetli v minulých letech.

Nové pojistky nabízejí nejen výhodnější ceny, ale také možnost výběru z různých připojištění. Vyplatí se proto obrátit na finančního poradce, který vám s výběrem pomůže. Případně můžete využít i informací a srovnání na internetu. Rovněž si tak uděláte dobrou představu o tom, co vše pojišťovna nabízí.

5/5 - (1 hlas)