Recenze pojištění psů a koček od PetExpert

Pojištění psů a koček vašeho čtyřnohého miláčka před úrazem nebo nemocí neuchrání. Pomůže vám však alespoň s úhradou značných léčebných výloh a nákladů na operace, které se mohou bez problémů vyšplhat na desetitisíce korun. Nebudete tak muset platit celou částku, ale pouze spoluúčast 10 %. Pojistěte si u PetExpert.cz svého psa nebo kočku a vyhněte se nepříjemným výdajům. Výše pojistného se přitom dle typu pojištění pohybuje od 299 do 599 Kč měsíčně.

Hlavní výhody pojištění PetExpert.cz

 • Jediné dostupné online pojištění psů a koček
 • U veterináře zaplatíte pouze spoluúčast a o zbytek se postará pojišťovna
 • Pojištění PetExpert.cz je smluvním partnerem 85 % českých veterinářů
 • Pojištění se vztahuje na všechny úrazy, zákroky i specializace
 • Získáte velmi komplexní pojištění už za pár set korun za měsíc
 • Zázemí silné ČSOB Pojišťovny

Nevýhody pojištění PetExpert.cz

 • Při jakékoliv pojistné události musíte počítat s uhrazením spoluúčasti v minimální výši 1 000 Kč nebo 10 % z nákladů na léčení
 • Zatím je možné pojistit pouze kočky a psy

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ >>

PetExpert.cz poskytuje jedinečné pojištění pro psy i kočky

PetExpert.cz je relativně novým poskytovatelem pojištění pro vaše čtyřnohé domácí mazlíčky. Pokud by vás zaskočilo, že tuto společnost neznáte, není se čeho bát. Společnost funguje v podstatě jako zprostředkovatel pojištění od ČSOB pojišťovny, která působí na českém trhu už celá léta. Pojištění psů a koček za měsíční pojistné řádově ve stovkách korun kryje až 90 % léčebných výloh. V rámci pojištění je přitom krytá léčba úrazů i nemocí včetně nezbytné diagnostiky, případná hospitalizace, pooperační péče i léky a související náklady.

PetExpert.cz nabízí 4 druhy pojištění:

Jednotlivé druhy pojištění se liší zejména dle ročního limitu pojištění a počtu připojištění. Počtu připojištění následně zhruba odpovídá cena.

 1. Pojištění START: Základní typ pojištění psů a koček, který charakterizuje limit pojištění veterinárních nákladů 35 000 Kč ročně. V rámci tohoto balíčku rovněž získáte stejně jako v případě všech dalších typů pojištění i pojištění odpovědnosti s limitem 2 miliony Kč za rok. Jeho minimální cena je stanovena na 299 Kč za měsíc.
 2. Pojištění BASIC: Vyšší typ pojištění, které je omezeno ročním limitem veterinárních nákladů 45 000 Kč ročně. V rámci tohoto balíčku může pojištěný navíc využít i limitu 2 500 Kč na náklady na nalezení ztraceného zvířete a 5 000 Kč na náklady na opatrování. Tento balíček pojištění si můžete pořídit od 399 Kč za měsíc.
 3. Pojištění PREMIUM: V rámci tohoto balíčku se opět zvyšuje limit pojištění veterinárních nákladů na 80 000 Kč za rok. Limity nákladů na nalezení a opatrování jsou pak oproti balíčku BASIC dvojnásobné. Pojištěný má navíc v rámci tohoto balíčku nárok na odškodnění ve výši 15 000 Kč v případě odcizení zvířete a stejně vysokou náhradu získá i v případě smrti zvířete. Minimální cena pojištění PREMIUM je stanovena na 499 Kč měsíčně.
 4. Pojištění EXCLUSIVE: Nejvyšší typ pojištění, který nabízí stejná připojištění jako balíček PREMIUM, ale opět s vyššími limity – pojištění veterinárních nákladů 120 000 Kč ročně, náklady na nalezení 5 000 Kč, pojištění nákladů na opatrování 15 000 kč, pojištění krádeže zvířete 20 000 Kč a pojištění smrti 20 000 Kč. Tento komplexní balíček pojištění pro kočky a psy si můžete pořídit od částky 599 Kč za měsíc.

Postup při sjednání pojištění od PetExpert.cz

 1. Žádost o pojištění pro psy a kočky můžete podat online na stránkách PetExpert.cz. Vše lze vyřídit rychle a pohodlně z pohodlí domova.
 2. Nejprve zvolíte, zda chcete pojištění pro kočku nebo psa. Následně ve formuláři vyplníte pouze jméno zvířete, datum narození a plemeno. Následně obdržíte na webu cenovou nabídku. Zvolíte si preferovaný typ pojištění a následně kliknete na tlačítko „chci pojistit“. Posléze se před vámi objeví klasický formulář, ve kterém vyplníte vaše osobní údaje. Oproti klasickému „lidskému“ pojištění je třeba vyplnit ještě jméno hlavního veterináře.
 3. Jakmile vyplníte všechny požadované údaje, stačí kliknout na tlačítko sjednat pojištění, pojistná smlouva vám je posléze zaslaná na uvedenou emailovou adresu a jakmile pojištění zaplatíte, smlouva vstupuje v platnost.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ >>

Nejčastější otázky a odpovědi

 1. Od jakého okamžiku bude pojištění mého domácího mazlíčka platné?

Pojištění nabývá platnosti, jakmile dojde k uhrazení pojistného.

 1. Jsou stanovené nějaké podmínky pro vstup do pojištění?

Každý majitel, který má zájem o pojištění své kočky nebo psa, musí nechat svého domácího mazlíčka očipovat. Rovněž jsou stanovena věková omezení podle jednotlivého plemene. Nejvyšší věk pro uzavření pojištění je u malých psů omezen na 10 let, u středních plemen na 8 let. Tato hranice se vztahuje rovněž na kočky. U velkých psích plemen je pak stanovena hranice pro vstup do pojištění na stáří 6 let.  

 1. Jak probíhá hlášení pojistné události?

Záleží, o jakou pojistnou událost se jedná. V případě nemoci nebo úrazu zvířete stačí, pokud navštívíte jednoho ze smluvních lékařů pojištění – 85 % českých veterinářů a zde nahlásíte číslo svého pojištění. Dojde-li ke ztrátě nebo odcizení zvířete, stačí zavolat na linku PetExpert.cz. Pokud není zvíře navráceno nebo se nevrátí do dvou měsíců, jedná se o pojistnou událost.

 1. Kolik zaplatím na pojistném?

Výše pojistného závisí na zvoleném balíčku pojištění. U jednotlivých balíčků se pohybuje v rozmezí od 299 Kč do 599 Kč. Se zvyšujícím se věkem pojištěného zvířete mírně roste, ovšem nikoliv dramaticky. Například pojištění 6letého zlatého retrievera je pouze o 22 Kč dražší oproti minimálnímu pojistnému.

 1. Jak lze ukončit pojistnou smlouvu?

Pojištění psů a koček se prodlužuje automaticky a pokud se ho rozhodnete ukončit, je třeba zaslat písemnou výpověď smlouvy na adresu poskytovatele pojištění. Pojištění posléze zaniká následující den po doručení žádosti o ukončení smlouvy.  

Recenze klientů

Hledala jsem pojištění pro svou kočičku a nabídka od PetExpert.cz, mě oslovila zejména kvůli širokému počtu smluvních veterinárních lékařů. Veterináře se smlouvou s PetExpert.cz naleznete téměř na každém rohu. Cena pojištění mi ve srovnání s nabízenými službami přišla také více než zajímavá.

Vlasta M., 48 let Praha

Pořídila jsem si pojištění psa od PetExpert.cz, protože bylo možné vyřídit celou žádost online z pohodlí domova. Za pár minut jsem měla pojištění uzavřené a dneska jsem mnohem klidnější. PetExpert.cz nabízí za rozumné pojistné velmi komplexní pojištění, které nabízí dostatečný stupeň ochrany.

Dagmar K., 32 let Hradec Králové

O společnosti

PetExpert.cz založila skupina milovníků domácích mazlíčků, kteří se spojili se zkušenou ČSOB pojišťovnou a nyní poskytují zájemcům online pojištění psů a koček. Za svou relativně krátkou historii už se podařilo společnosti pomoci řadě chovatelů domácích zvířat, jejichž ohlasy si můžete přečíst jak na Facebooku, tak webových stránkách společnosti. Společnost se chlubí veskrze pozitivními ohlasy.

Kontakty

PetExpert Europe s.r.o.

Adresa: Rohanské nábřeží 567/23, 186 00 Praha 8 – Karlín,
IČ: 06737072
DIČ: CZ06737072
Telefon: +420 295 562 562
E-mail: info@petexpert.cz
Web: www.petexpert.cz

Celkové hodnocení pojištění psů a koček od PetExpert.cz

PetExpert.cz nabízí za relativně rozumnou částku velmi komplexní pojistné krytí pro vaše čtyřnohé miláčky. Díky pravidelnému pojistnému, které se povětšinou pohybuje v nižších stovkách korun, se můžete spolehnout, že pro vás nebudou případné účty za veterináře významnou finanční újmou. Na rozdíl od konkurenčních pojišťoven se jedná o specialistu na pojištění zvířat a pojištění je možné za pár okamžiků sjednat online.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ >>

4.9/5 - (7 hlasů)