Recenze pojištění automobilu od Pillow pojišťovny

Pojištění automobilu, je jedno ze základních neživotních pojištění, bez kterého se téměř nikdo z nás neobejde. Ze zákona vyžadované povinné ručení je základním pojištěním, většina majitelů vozů by však zcela racionálně měla zvážit i pořízení havarijního pojištění. Pokud si ho sjednáte, budete chránění nejenom před škodami, které způsobíte při dopravní nehodě někomu jinému, ale i škodami, které si způsobíte sami na svém voze. Nabídka pojištění automobilů se stále rozšiřuje, a proto existuje značná konkurence. Pillow však patří ke špičce – poskytne vám dostatečnou pojistnou ochranu, vysoké limity krytí, rychlou asistenční službu, řešení škod i možnost sjednání online nebo přes aplikaci.

KALKULAČKA POJIŠTĚNÍ AUTOMOBILU >>

Pillow logo

Hlavní výhody pojištění automobilu od Pillow

 • Pojištění si můžete sjednat jednoduše online na webu pojišťovny Pillow, případně prostřednictvím praktické aplikace ve vašem smartphonu
 • Cena vašeho pojištění automobilu se odvíjí od počtu najetých kilometrů za rok. Pokud jste svátečním řidičem, ušetříte na pojistném.
 • Cena autopojištění je stanovena na základě „prohlídky vozu“. Postačí, když uděláte pár fotografií, odešlete je prostřednictvím aplikace a můžete ušetřit.
 • Pojišťovna Pillow nabízí asistenční služby 24/7. Telefonní číslo si nemusíte pamatovat ani nikam zaznamenávat. Naleznete ho vždy ve vaší mobilní aplikaci.
 • Pojišťovna nabízí hned 11 druhů připojištění. Vy si tak můžete sjednat povinné ručení a havarijní pojištění na míru vašim potřebám.
 • Procentuální spoluúčast na pojistné události kryté havarijním pojištění zůstává stejná, bez ohledu na to, jak vysoká škoda byla způsobená.
 • Prvních 100 000 klientů pojištění automobilu od Pillow má garantovanou nulovou spoluúčast pro případ krádeže, střetu se zvířetem nebo škody způsobené nezmary přírody.

Nevýhody pojištění automobilu Pillow

 • Pokud se vám vybije telefon, můžete mít problém s řešením případné pojistné události.
 • Pojišťovna zatím nepůsobí na českém trhu tak dlouho, jako její zavedenější konkurenti.

Pojišťovna Pillow působí na českém trhu od roku 2015

Ačkoliv jste se možná doposud s pojišťovnou Pillow nesetkali, nejedná se o úplného nováčka na českém trhu. Společnost pod svým původním názvem První klubová pojišťovna vznikla už v roce 2015. Za šest let existence na českém trhu se podařilo pojišťovně oslovit tisíce klientů a v roce 2019 došlo k přejmenování pojišťovny na Pillow. Pojišťovna se snaží svým klientům nabízet inovativní pojistné produkty prostřednictvím nejmodernějších technologií. Pillow nemá žádné fyzické pobočky, nicméně lze vše vyřešit velmi pohodlně elektronicky. Pokud si sjednáte pojistnou smlouvu, můžete si nastavit nejenom datum začátku platnosti, ale dokonce i hodinu. Jakmile uzavřete smlouvu, můžete začít pojištění okamžitě využívat.

Pojišťovna je unikátní také svým vztahem s klienty. Škody proplácí klientům pochopitelně z vybraného pojištění, ale pojistné, které pojišťovně za daný rok zbyde, vyplácí z 50 % svým klientům, kteří celý rok jezdili bez nehody. S Pillow tak můžete ušetřit hned dvakrát – budete-li jezdit málo, sníží se vám výše pojistného a pokud budete jezdit i bez nehod, dostanete od pojišťovny finanční bonus.

Jednotlivé typy pojištění automobilu

Nabídka pojištění automobilu Pillow se skládá ze dvou základních typů pojištění a doplňkové služby navíc:

 1. Povinné ručení: Povinné ručení, které musí mít sjednané každý motorista, chrání pojištěného před způsobenými újmami na zdraví a škodách na voze a věcech dalších účastníků dopravní nehody. Pojistné za povinné ručení je placeno podle najetých kilometrů – další pojišťovnu z podobnými pravidly byste na českém trhu hledali marně.
 2. Havarijní pojištění: O uzavření havarijního pojištění by měl rovněž uvažovat každý zodpovědný řidič. Na rozdíl od zákonem vyžadovaného pojištění hradí také škody, které si viník případné nehody způsobil na vlastním voze. Havarijní pojištění si může každý klient Pillow sestavit na míru prostřednictvím využití tzv. polštářů, které se skládají z jednotlivých typů připojištění. Havarijní pojištění lze uzavřít téměř proti jakémukoliv myslitelnému riziku, ať už jde o dopravní nehodu, poškrábaný lak klíči, vandalismus nebo krádež zavazadel.
 3. Asistenční služba: Pillow pojišťovna nabízí nejenom klasickou asistenční službu při nehodě – zajištění náhradního vozidla. Také poskytuje právní poradenství, které je dostupné kdykoliv během dne prostřednictvím telefonu. O právní radu si však můžete zažádat i písemně. V takovém případě vám bude odpovězeno do dvou dnů.

Postup při sjednání pojištění od Pillow

 1. Zaregistrujete se na webové stránce Pillow, nebo si stáhnete mobilní aplikaci. Vyplníte základní požadované údaje a okamžitě obdržíte kalkulaci a návrh smlouvy.
 2. Pokud se vám návrh smlouvy líbí, dodáte požadované dokumenty, vyfotíte vůz a obratem můžete smlouvu podepsat.
 3. Jakmile vám přijde zelená karta a potvrzení o uzavření pojištění na email, vytisknete si potřebné dokumenty a pojištění vozu můžete začít využívat od stanoveného data a času, jak jste si nastavili při žádosti o pojištění.

KALKULAČKA POJIŠTĚNÍ AUTOMOBILU >>

Nejčastější otázky a odpovědi

Od jakého okamžiku bude mé autopojištění platné?

Pokud jste si uzavřeli pojištění s okamžitou platností, pak nabývá účinnosti, jakmile dojde k uhrazení pojistného. Pokud jste nastavili začátek pojištění v budoucnu, je třeba uhradit pojistné a povinné ručení nebo havarijní pojištění začíná platit od data, které je uvedeno v pojistné smlouvě.

Jak se prokazuje výše najetých kilometrů za rok?

Při vyplňování žádosti o uzavření pojištění budete uvádět stav tachometru. Po jednom roce pak stačí vyfotit stav vašeho tachometru a fotografii odeslat prostřednictvím aplikace. Na základě najetých kilometrů se pak rozhodne o tom, zda nemáte nárok na vrácení části pojistného.

Jak probíhá hlášení pojistné události?

Pojišťovna Pillow si zakládá na moderních technologiích, proto máte možností více. Pojistnou událost můžete hlásit telefonicky a stejně tak i prostřednictvím praktické aplikace.

Kolik zaplatím na pojistném?

Výše pojistného je velmi individuální a závisí na věku klienta, stáří, typu vozu a délce bezeškodného období. Rovněž záleží na tom, zda má žadatel zájem pouze o povinné ručení nebo i havarijní pojištění. Pojistné se tak může pohybovat od tisíců až po pár desítek tisíc korun v případě havarijního pojištění drahého vozu. Výhodou ale je, že platíte pouze za počet odjetých kilometrů a také se můžete těšit na finanční odměnu, pokud budete jezdit bez nehod.

Prodlužuje se pojištění automaticky?

Ano, pokud nezažádáte dříve než 6 týdnů před výročím pojistné smlouvy o zrušení, pojistná smlouva se vám automaticky prodlužuje, podobně jako v případě jakékoliv jiné pojišťovny.

Recenze klientů

„Pojištění automobilu od Pillow jsem si vybrala, protože jsem pouze sváteční řidička. Zatím jsem naštěstí nemusela řešit žádnou pojistnou událost, ale i kdyby ano, věřím, že by proběhlo vše bez jediného problému. Aplikace Pillow je velmi praktická a moc se mi líbí.“

Mirka K., 55 let Prostějov

„Pillow mě hned oslovilo díky naprosto jednoduché žádosti o pojištění automobilu a možnosti sjednat si havarijní pojištění přímo na míru. Díky jednotlivým balíčkům připojištění, které Pillow ke svému havarijnímu pojištění nabízí, jsem si jistý, že platím pouze za to, co opravdu využiji. Navíc jsem zatím neboural, takže jsem zvědavý, jakou částku mi Pillow vyplatí za rok bez nehod.“

Petr D., 32 let Plzeň

O společnosti

Pillow je poměrně mladá pojišťovna s historií sahající do roku 2015. Původní První klubová pojišťovna byla v roce 2019 přejmenovaná na Pillow. Jedná se o specialistu na pojištění automobilu. Přestože se jedná o relativně mladou společnost, na její služby se můžete spolehnout. I když nemá Pillow žádné pobočky, nabízí naprosto plnohodnotné služby.

Kontakty

Pillow pojišťovna, a. s.

 • Adresa: Líbalova 2348/1, 149 00 Praha 4 – Chodov
 • Telefon: + 420 734 510 530
 • E-mail: info@mypillow.cz
 • Web: www.mypillow.cz

Celkové hodnocení pojištění automobilu od Pillow

Pojišťovna Pillow přináší na zkostnatělý český trh s pojištěním automobilů čerstvý vítr. Nabízí řadu inovací a zajímavých služeb. Nejenomže můžete na pojistném výrazně ušetřit, pokud nebudete často řídit, navíc si můžete přijít každý rok na bonus, pokud nebudete bourat. To jsou služby, ve kterých nemá Pillow momentálně konkurenci. Pokud pak připojíte možnost sjednání pojištění vozu prostřednictvím aplikace, jedná se o pojišťovnu, kterou stojí za to vyzkoušet.

KALKULAČKA POJIŠTĚNÍ AUTOMOBILU >>

5/5 - (4 hlasy)