Nedávno jsme vás informovali o pojistce na blbost. Tedy o pojištění proti nehodě v zaměstnání. Ať už by se jednalo o rozbitý firemní telefon, počítač či drahé firemní zařízení.

Jenže existují také situace, kdy vám nebude chtít pojišťovna pomoct. I když na to máte nárok. O těch jsme se v předchozím článku nezmiňovali. Proto to napravíme právě teď. A to navíc příběhem z praxe.

Naboural firemní auto, teď musí platit

Nejlépe se vždy vše vysvětluje na příkladu, proto si právě teď jeden takový uvedeme.

Říkejme mu Patrik. Chytrý pán, řádný zaměstnanec, skvělý člověk. Už delší dobu si platí pojištění na blbost a zatím u něj naštěstí žádná pojistná událost nenastala. Nehody ovšem číhají na každém rohu, a tak se i Patrikovi jedna taková stala. Naboural firemní auto.

Čtěte také: Pojistka na blbost: co to je a co vše kryje

Vše řádně vyřešil, zdokumentoval, ale stejně má problém

Patrik byl sice situací překvapen a řádně vyveden z míry, zachoval si ale chladnou hlavu a postupoval přesně dle protokolu. Celou situaci řádně zdokumentoval, okamžitě vypsal pojišťovací formulář, vytvořil také sérii fotek, aby měl k dispozici fotodokumentaci a zároveň okamžitě kontaktoval svou pojišťovnu. Zkrátka postup jako z učebnice.

Pojišťovna ale odmítá zaplatit

Pojišťovna ale i přes takové vzorné chování odmítá Patrikovi zaplatit. Jak to? Přesto, že si Patrik řádně platil pojištění, pojišťovna argumentovala tím, že nedostal zaplacenou mzdu, a proto mu nic platit nebude.

Ano, mzdu skutečně Patrik nedostal, ale zaplatit celou škodu ve výši 60 000 Kč si také nemohl dovolit. Zvolil tedy nejradikálnější řešení. Právníka.

Právník nakonec pomohl

Právník se pojišťovny nebál a okamžitě jí poslal předžalobní výzvu k vyplacení pojistného plnění. Toho už se samozřejmě pojišťovna zalekla. Okamžitě tedy panu Patrikovi poslala více než polovinu ze zaplacené škody. To byl obrovský úspěch. Bez právníka by k tomu ale nikdy nedošlo.

Ponaučení závěrem

Situace pana Patrika rozhodně nebyla jediná. Podobných horkých chvil zažívá každý den spousta lidí. Nebojte se však ozvat a domáhat se svých práv! Na své peníze a na pomoc máte při řádném pojištění nárok.

5/5 - (3 hlasy)