Ačkoliv se současné půjčky označují jako půjčky „hotovostní“, tak to ještě neznamená, že vám peníze budou vyplaceny automaticky na ruku nebo zaslány poštovní poukázkou na vaši adresu. Většina půjček se dnes vyplácí převodem na běžný účet a jejich poskytovatelé k tomu mají své důvody. Platba na účet je komfortní pro obě zúčastněné strany. Pokud uvažujete nad sjednáním půjčky a nemáte dosud zřízený běžný účet, doporučujeme vám si ho co nejdříve založit.

Na běžný účet se dnes vyplácí téměř všechny bankovní půjčky. Patří mezi ně i mPůjčka od mBank, kterou lze čerpat do částky 600 000 Kč. Díky výhodné úrokové sazbě ve výši 9,9 % ročně pro každého žadatele je letos o tuto půjčku velký zájem.

Běžný účet zcela zdarma

Nemusíte mít běžný účet s řadou nadstandardních služeb, které vám ho akorát prodraží. Běžný účet si v mnoha bankách sjednáte zcela zdarma. Jeho vedení nic nestojí, neplatíte za příchozí ani za odchozí platby, v ceně máte také výběry z bankomatů nebo platební kartu. I když se účtu třeba bráníte (to platí zejména u starších generací), jistě se brzy přesvědčíte, že je pro vás nezbytností. Běžný účet samozřejmě využijete nejen pro svou rychlou půjčku.

Okamžitý převod finančních prostředků

Opravdu jen málo finančních poskytovatelů nabízí půjčky v hotovosti. Banky většinou dbají na sjednání běžného účtu u nich, na který pak převedou peníze a vy budete moci dosáhnout i na další zajímavé benefity, například na předschválený limit pro další úvěr. Jelikož peníze budete platit z účtu u jedné banky, tak se převedou ihned a vy se nedostanete do nepříjemného prodlení se splátkou.

Banky mají povinnost provést převod do dvou pracovních dnů. To znamená, že jeden den peníze odejdou z účtu a druhý den by měly dorazit. Je to opravdu velká revoluce, jelikož ještě pár let zpět toto nebylo možné a vy jste na platbu mohli čekat opravdu dlouho.

V případě sjednání nonstop půjčky nebo jiného úvěrového produktu, který potřebujete čerpat na své neodkladné výdaje, je bezhotovostní převod velmi výhodný. Pokud si necháte zaslat peníze poukázkou, můžete na ně čekat i několik dní. Ta vám skončí v poštovní schránce, musíte ji donést na poštu a tam si peníze vybrat. Na účtu je budete mít k dispozici okamžitě, jelikož se dají využít na různé bezhotovostní platby. A když si je potřebujete vybrat, nemusíte nikde dlouho čekat, prostě jenom zajdete k nejbližšímu bankomatu.

Půjčka v hotovosti je už téměř přežitek

Problematické je i osobní předání hotovosti, na kterou musíte často dlouho čekat. Navíc je zde nutná osobní schůzka na pobočce společnosti nebo alespoň s jejím obchodním zástupcem. Lidé, kteří vyřizují půjčku online, buď trpí nedostatkem času, nebo vše chtějí vyřídit v anonymitě a rádi se tedy vyhnou osobnímu kontaktu s poskytovatelem. Sjednání půjčky ihned na účet a pohodlně z domova by mělo být samozřejmostí u každého, kdo chce rychle, bezproblémově a také levně získat své peníze.

Ohodnoťte tento článek