Čerpáte hypoteční úvěr a nejste s ním spokojeni? Jestli se vám blíží konec fixace úrokové sazby, můžete se chopit příležitosti a úvěr refinancovat. To znamená, že odejdete od současného poskytovatele a hypotéku si sjednáte jinde. Nová banka za vás celý úvěr uhradí a vy ji budete závazek splácet. Výhodnou nabídku pro všechny klienty má připravena Air Bank, která nabízí refinancování hypotečních úvěrů.

Převeďte svou hypotéku k Air Bank

Air Bank označuje službu „refinancování“ jako „převod hypotéky“. Na jejích webových stránkách naleznete kalkulačku, na níž si spočítáte, zda se vám převod vyplatí a kolik ním ušetříte. Spočítáte si zde splátku, kterou budete mít garantovanou na celé tři roky. To platí při fixní sazbě. Možnou volbou je též sazba variabilní, která má stanovený pevný strop. I tak se ale fixní sazby zdají dnes být výhodnější, jelikož jsou na velmi nízké úrovni.

Air Bank nabízí refinancování hypotéky bez nesmyslných poplatků. Za co vše zde nemusíte platit? Poskytnutí hypotéky, její vedení, změnu splátek, mimořádnou splátku nebo vložení či výběr z vaší rezervy zde máte zcela zdarma. Jediné, co musíte zaplatit, je odhad hodnoty nemovitosti. Ten však není vždy potřeba – například pokud máte nějaký starší, který ještě lze využít. Zaplatíte také poplatek katastru nemovitostí, který zaeviduje vzniklou zástavu.

Chytrá rezerva během splácení hypotéky

Co to je „Chytrá rezerva“ od Air Bank? Jedná se o finanční rezervu, kterou si tvoříte svými penězi, pokud zrovna máte na to splácet bance více, ale zároveň se obáváte, že vám peníze budou někde chybět. Z rezervy si je však můžete v případě potřeby kdykoliv vybrat/vypůjčit zpět. Do své hypotéky tak můžete vložit třeba i úspory, které na ni plánujete využít, ale ještě si nejste jisti, zda tyto peníze můžete pustit.

Flexibilní splátky a férové sazby

Hypotéka od Air Bank je opravdu výhodná, jelikož se vám v mnohém přizpůsobí. Pokud vás potkají neočekávané výdaje, můžete si své splátky stáhnout na minimální výši. Když naopak vaše příjmy vzrostou, je zde ona „Chytrá rezerva“, do níž je pohodlně uložíte. I celý hypoteční úvěr můžete splatit předčasně a výrazně tak ušetřit na úrocích.

Pokud máte úvěr sjednaný na 30 nebo dokonce 40 let, tak bance výrazně přeplatíte, a to i s tou nejvýhodnější úrokovou sazbou. Jinak je fixní sazba aktuálně ve výši 1,89 % a dosáhne na ni každý klient, který splní podmínky pro refinancování u Air Bank. Nemusíte mít tedy žádné obavy, že by vám banka na poslední chvíli sazbu neúměrně zvýšila.

Uvažujete o převedení hypotéky k Air Bank a potřebujete ji zároveň navýšit? Třeba vás o výhodnosti produktu přesvědčí i skutečnost, že vám v bance půjčí navíc až 700 000 Kč, které můžete využít na různé investice související s vaší nemovitostí.

5/5 - (7 hlasů)