Přestože platební karty používáte prakticky každý den, může se vám stát, že zapomenete na datum její expirace a ona vám prostě a jednoduše přestane platit. Pokud navíc nemáte skvělou banku, která na to myslí za vás a už má pro vás na nejbližší pobočce připravenou novou, jste teď poněkud v prekérní situaci. Nemusíte však hned plašit, váš bankovní účet normálně dál funguje a vaše peníze jsou na něm stále chráněné. Jen si teď nějakou dobu nic nekoupíte pomocí platební karty. Jak v takovou chvíli tedy postupovat?

Navštivte nejbližší pobočku banky

Jako první je jasná návštěva banky. Najděte si aktuálně nejbližší pobočku a tam zajděte. Dnes už totiž nezáleží na místě trvalého bydliště. Na pobočce vysvětlete váš problém, a to ať už vám vypršela platnost platební karty, nebo vám vaše karta přestala fungovat. Druhý zmíněný problém je totiž také velmi častý a řeší se také stejným způsobem. Na pobočce své banky vyřídíte potřebné formuláře pro vytvoření nové karty a také si v tu chvíli vyberte jistou hotovost, abyste dobu bez karty v klidu překonali.

Čekejte pár dnů a karta opět bude na světě

Pak už stačí pouze čekat týden až tři a kartu opět budete mít k dispozici. Je to sice nepříjemné, ale nejedná se o konec světa. Díky funkčnosti internetového bankovnictví budete moct stále platit nejdůležitější účty, inkasa, trvalé platby apod. Jen platby v obchodech budete muset nějakou dobu omezit na hotovost. Pokud vám v bance řeknou, že vydání nové karty bude trvat delší dobu, vyberte si raději větší hotovost, abyste si pak nemuseli půjčovat.

Ztráta, expirace, nefunkčnost

Jestliže se vám s kartou stalo cokoliv, rozhodně není její nepřítomnost ve vaší peněžence konec světa. Jen je to nepříjemné a člověk musí přemýšlet dopředu, aby toto období v pohodě překlenul. V článku jsme se také zmínili o možnosti, že by se vám karta mohla pokazit. I to se bohužel často stává. Jedná se pouze o spotřební zboží, a to se, jak je známo, může pokazit. Není to nic výjimečného ani neobvyklého. Děje se to prakticky denně. V takovou chvíli rozhodně neztrácejte hlavu a postupujte přesně podle tohoto postupu. Vaše peníze jsou ale stále v bezpečí. Tím si můžete být jisti.

5/5 - (4 hlasy)