Věděli jste, že úrazové pojištění je možné sjednat skupinově? Toto je určitě dobré mít v paměti. Pokud se totiž chystáte na firemní teambuilding nebo posíláte děti na několikadenní výlet se školou, určitě se na tento produkt zeptejte na příslušném místě. Je totiž zbytečné, abyste sebe, své děti nebo kohokoliv jiného, kdo se má účastnit nějaké skupinové akce, speciálně pojišťovali. Pojištění ve skupině je totiž mnohem flexibilnější. Navíc často se vyplatí i z finančního hlediska a vám samozřejmě ušetří starosti se zařizováním.

Pro koho je určeno skupinové úrazové pojištění

Tento produkt je vhodný například pro žáky středních, základní a mateřských škol. Dále se vyplatí také zaměstnancům, kteří se účastní různých teambuildingů nebo firemních akcí, při kterých provozují třeba rizikové sporty a mohou tak utrpět úraz. Tento produkt je rovněž oblíbený mezi členy různých zájmových sdružení – třeba sportovních klubů. Pokud se vás tedy nějaká z těchto činností týká, rozhodně byste měli zpozornět.

Na co se vztahuje skupinové úrazové pojištění

Toto pojištění je možné sjednat na podobné situace jako individuální úrazové pojištění. Hovoříme zde například o smrti následkem úrazu, při kterém se vyplácí částka i v mnoha tisících korunách, o trvalých následcích nebo o době nezbytného léčení, případně o denním odškodném.

Výše pojištění

Samozřejmě je důležité si sjednat takovou výši pojištění, aby mělo smysl. Důležitá je částka především u případu smrti a trvalých následků. Zde by částka měla být opravdu vysoká. V prvním případě peníze obdrží osoba, kterou pojištěný uvede ve smlouvě. Ve druhém jsou poskytnuty jemu, aby mu pomohly se změnou životního stylu a s nezbytnými výdaji, které vyžaduje jeho léčba. Samozřejmě že čím vyšší částku zaplatíte, tím je pojištění zajímavější. Jelikož ale tento produkt za vás většinou bude sjednávat někdo jiný, není zbytí, než věřit jeho úsudku.

Kde si můžete sjednat skupinové úrazové pojištění

Tuto formu pojištění nabízí například pojišťovna Generali, která dává slevu za počet pojištěných lidí – ta může činit až 35 % z celkové částky. Samozřejmostí je zde progresivní plnění, při kterém dostanete až pětinásobek sjednané částky. Peníze jsou vyplaceny bez zbytečného otálení. Další pojišťovnou na trhu, která má tento produkt v nabídce, je Kooperativa. Nakonec bychom rádi zmínili také Allianz, která nabízí i speciální úrazové pojištění Školka, které je určené pro děti v předškolním věku a na prvním stupni základní školy.

Ohodnoťte tento článek