Stavební spoření je stále populární státem dotovaný produkt, kterým si můžete ušetřit peníze nejen na své budoucí bydlení. Funguje tak, že každý měsíc posíláte nějakou částku, a pokud splníte dané limity, získáte nárok na státní příspěvek. Přibližně za 6 let je stavební spoření maximálně využité a vy peníze můžete vybrat a libovolně využít na cokoliv nebo požádat o úvěr ze stavebního spoření.

Výhody stavebního spoření Modrá pyramida

Toto stavební spoření patří k nejoblíbenějším svého typu na trhu. Modrou pyramidu využívají tisíce spokojených klientů, kteří plánují v několika příštích letech stavět či kupovat nemovitost. Mnozí z nich mají však jenom přebytek peněz, který si chtějí dát stranou. Díky státnímu příspěvku se však stavební spoření řadí mezi nevýhodnější produkt, pokud samozřejmě nebudete peníze v příštích 6 letech potřebovat. Když je vyberete třeba za 1 rok, tak nic nezískáte.

Stavební spoření od Modré pyramidy je podobně výhodné jako od konkurenčních spořitelen. Státní podpora činí až 2 000 Kč ročně. Abyste na ni dosáhli, tak musíte naspořit z vlastních zdrojů alespoň 20 000 Kč. Nejedná se však o velkou částku. Jestliže budete peníze do spořitelny posílat měsíčně, tak stačí odvést 1 700 Kč pravidelně každý měsíc.

Stavební spoření nabízí kromě státního příspěvku i úrok

Stavebního spoření Modrá pyramida se dále týká zákonné pojištění vkladů, a to až do výše 100 000 eur, což v přepočtu znamená přibližně 2,7 milionů Kč. Jakmile uplyne zákonná vázací lhůta, můžete peníze kdykoliv vybrat a využít je. Jestliže je ale vybrat nechcete, můžete dále spořit. Státní příspěvek už sice nezískáte, vklady se vám ale i tak budou úročit. Modrá pyramida totiž svým klientům nabízí úrokový bonus 0,7 % ročně, pokud na účet stavebního spoření vložíte každý rok vklad ve výši 6 % sjednané cílové částky. Celkově i se státním příspěvek nabízí stavební spoření Modrá pyramida zhodnocení 3,56 % ročně. Kde jinde tak vysokou částku získáte?

Proč si uzavřít stavební spoření od Modré pyramidy

Toto stavební spoření je vhodné úplně pro každého. Rodiče jej často uzavírají svým dětem, rozhodují se pro něj mladí lidé, kteří studují na střední či vysoké školy a vědí, že za pár let budou chtít zařizovat vlastní bydlení a chtějí mít cestu k němu maximálně otevřenou. Úvěr ze stavebního spoření, případně překlenovací úvěr, pokud se rozhodnete čerpat dříve, může být totiž snadnější získat než hypotéku.

Dále se ale pro toto stavební spoření rozhodují dospělí lidé, kteří mají volné finanční prostředky a hledají na trhu nástroj, nabízející zajímavé zhodnocení. Jelikož peníze nemusíte nutně investovat do bydlení, vyplatí se sem v dlouhodobém časovém horizontu uložit své finanční prostředky. Modrá pyramida nabízí kromě stavebního spoření samozřejmě i atraktivní alternativní produkty, které rovněž nabídnou zajímavé zhodnocení. Více zde…

5/5 - (2 hlasy)