Hledáte chytrou a praktickou alternativu k tradičnímu bankovnímu kontokorentu nebo kreditní kartě. Nějakou aplikaci, která by vám kromě možnosti odložení plateb na pozdější dobu nabídla i další výhody navíc? Pak jste na správném místě. Se službou Twisto můžete nakupovat na internetu i v kamenných obchodech a své platby si můžete odložit až o 45 dní. Stačí, když uhradíte za svůj nákup pouze třetinu a zbytek až do 15. dne následujícího měsíce. To však není všechno, odložené platby si můžete dále za poplatek posunout až o 30 dní, případně využít možnosti rozložení do splátek na 3-12 měsíců. Aplikace vám navíc přehledně seřadí, za co vlastně utrácíte, a v základní nicméně velmi užitečné verzi, je aplikace dokonce zdarma.

Hlavní výhody platební služby Twisto

 • Platební službu Twisto není problém sjednat online.
 • Bezplatné odložení plateb za cokoliv až o 45 dní – pokud provedete nákup první den v měsíci.
 • Uživatelsky přívětivá a přehledná aplikace v mobilním telefonu i počítači.
 • Všechny nákupy z jednotlivých e-shopů máte pěkně pohromadě, a tak máte perfektní přehled o tom, za co své peníze utrácíte.
 • Pokud nechcete hradit veškeré platby na ráz, můžete využít možnost rozložení plateb v čase a částku splácet 3-12 měsíců.
 • 15denní „bezúročné období“ – máte 15 dní na zcela bezplatnou úhradu odložených plateb.
 • Nemusíte se bát, že byste na úhradu odložené platby zapomněli. Twisto vám během bezplatné lhůty vaši platbu případně připomene.
 • Splácení odložených plateb je možné posunout až o měsíc. Stačí, když zaplatíte pouze 10 % odložené platby a za drobný poplatek není problém splácení posunout až o 30 dní.

Nevýhody platební služby Twisto

 • Podobně jako v případě kontokorentu nebo kreditní karty odkládáte platby do budoucna – zaplacení celé částky se nevyhnete.
 • S Twistem nezaplatíte všude – ačkoliv je dnes síť partnerských obchodů Twisto mimořádně široká, stále se najdou výjimky, které Twisto jako prostředek platby nepřijímají.

Twisto působí na českém trhu od roku 2014

Platební služba Twisto funguje na českém trhu už 7. rokem, přičemž umožnuje svým klientům placení na internetu i v kamenných obchodech s využitím tzv. odložené platby – nakoupíte pouze za třetinu, a zbytek částky za pořízené produkty či služby musíte zaplatit až do 15. dne následujícího měsíce. Oproti klasickým kreditním kartám nabízí řadu výhod a zcela nové funkce, proto si získává tato služba stále více fanoušků.

Ptáte se, jak to celé funguje? Jednoduše si zřídíte službu Twisto a posléze můžete platit za své nákupy klasickou kartou, v některých partnerských e-shopech pak pomocí tlačítka Twisto Pay. Veškeré provedené nákupy až do stanoveného limitu se vám sčítají a nemusíte je okamžitě platit. Platíte za ně až následující měsíc do 15. dne. Twisto je tak alternativa nejenom ke kontokorentu nebo kreditní kartě, ale dokonce i krátkodobé půjčce. Výše Twisto limitu může dosáhnout i poměrně zajímavé výše. Počáteční limit je určován na základě doložení vašich příjmů a výdajů. Klientům, kteří své odložené platby bez problémů splácí však může být limit v budoucnu i navýšen.

Jednotlivé tarify služby Twisto

Twisto nabízí jeden bezplatný tarif, jež vám nabízí v podstatě všechny nezbytné funkce, které byste od podobné služby očekávali, navíc však nabízí dva placené tarify, které přináší klientům další výhody. První tři měsíce, během kterých si tyto tarify můžete vyzkoušet, jsou zdarma.

 1. Online – zdarma: S tarifem Online získáte standardní Twisto aplikaci a virtuální platební kartu pro online nákupy. Samozřejmostí je i funkce odložení plateb a možnost prodloužení odložení platby o 1 měsíc. Základní tarif také nabízí různé cashbacky – peníze zpět na účet za provedené nákupy, nákup na třetiny, rozložení plateb do splátek nebo placení faktur a složenek s využitím mobilního fotoaparátu.
 2. Standard – 49 Kč měsíčně: Tarif Standard nabízí oproti bezplatnému balíčku navíc ještě možnost rozdělení útraty s kamarády – tzv. Twisto Split a možnost platby mobilním telefonem prostřednictvím Apple Pay a Google Pay. Zájemce si navíc může objednat i fyzickou platební kartu a využívat ji k běžným nákupům v kamenných obchodech.
 3. Premium – 99 Kč měsíčně: Tarif Premium za necelou stovku měsíčně ocení určitě cestovatelé, protože navíc nad balíček standard nabízí ještě cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma a nejlepší směnný kurz pro placení v zahraničí s limitem 16 500 Kč měsíčně.

Postup při sjednání platební služby Twisto

 1. Založení Twisto účtu – založení Twisto účtu je velmi jednoduché a trvá pár minut. Stačí si stáhnout aplikaci Twisto do vašeho mobilního telefonu nebo se zaregistrovat na webu Twisto.
 2. Nastavení výše limitu – jakmile je váš účet aktivní, je potřeba poslat Twistu záznamy o vašich měsíčních příjmech a výdajích a na základě těchto údajů vám je nastaven limit vašeho „Twisto účtu“.
 3. Využití v praxi – následně můžete začít nakupovat až do výše nastaveného limitu. Zbývající „výši volných finančních prostředků“ vidíte v aplikaci, jste tak neustále v obraze.

Nejčastější otázky a odpovědi

 1. Je platební služba Twisto zpoplatněná?

Balíček Online, který nabízí všechny praktické funkce platební služby Twisto je zcela zdarma. V nabídce jsou ještě dva doplňkové balíčky za poplatek 49, respektive 99 Kč měsíčně, které nabízejí ještě další prémiové služby navíc.

 1. Jakým způsobem funguje odkládání splatnosti?

Pokud nejste aktuální měsíc schopní uhradit celou odloženou platbu, postačí, když zaplatíte alespoň desetinu a zbytek si můžete odložit až o 30 dní. Tato služba je zpoplatněna v závislosti na výši odložené částky. Za 2 000 Kč to je například 90 Kč. Odložit si však můžete až 100 000 Kč a za tuto částku činí poplatek za odložení 1 050 Kč. Konkrétní představu si můžete udělat i v kalkulačce na stránkách Twisto.

 1. Jak funguje Twisto splátková služba?

Opět velmi jednoduše. Jakoukoliv částku od 3 000 Kč výše si můžete rozložit do splátek na 3-12 měsíců. Sjednání splátek není potřeba nijak dlouze vyřizovat ani schvalovat. Neprobíhá ani žádná kontrola registrů nebo něco podobného. Jednoduše kliknete v aplikaci Twisto na tlačítko „Rozložit do splátek“ a vyšší částku můžete až rok splácet.  

 1. Jaký mohu získat limit na nákupy?

Záleží na vašich příjmech a výdajích, ale první měsíc získá klient maximálně limit ve výši 15 000 Kč a pokud vše vzorně hradí, časem se mu může limit samozřejmě navyšovat.

 1. Je Twisto vhodné i pro děti?

Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o chytrou alternativu ke kreditní kartě, ani bychom zřízení Twista pro dítě nedoporučovali. Momentálně to pak ani není možné, protože žadatel o finanční službu Twisto musí být starší 18 let.

Recenze klientů

Twisto používám už více než dva roky a panuje maximální spokojenost. Původně jsem využívala bezplatný tarif Online, ale protože hodně cestuji, neváhala jsem si zřídit placený tarif Premium za 99 kč měsíčně. Výhody plynoucí ze skvělého směnného kurzu a cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma mi zaplacený poplatek za službu bohatě vynahradí.

Veronika S., 38 let Říčany  

Twisto mě oslovilo jako alternativa k půjčce do výplaty a čas od času, když mám problém vyjít před výplatou s penězi službu využiji a nemám jediný problém. Skvěle se používá, v aplikaci mám o všem super přehled a přesně slouží k účelu, proč jsem si Twisto účet pořizoval. Pokud někdo hledá moderní alternativu k bankovnímu kontokorentu, kreditní kartě, nebo krátkodobým půjčkám, můžu jenom doporučit.

Milan Ch., 33 let Liberec

O společnosti

Twisto je společnost, která se zabývá moderními finančními technologiemi. Už sedmým rokem nabízí na českém trhu svou revoluční službu, kterou již využilo 1,6 milionu klientů. Od roku 2018 působí s úspěchem také na polském trhu. Z původní aplikace pro odložení plateb v e-shopech se vyvinula komplexní služba, která udává trendy v oblastech platebních technologií nejenom v naší zemi, ale i u našich severovýchodních sousedů.

Sídlo

Twisto payments a.s.

 • Újezd 450/40, 18 00 Praha 1
 • IČO: 01615165
 • Tel.: +420 222 70 33 33
 • Web: www.twisto.cz

Celkové hodnocení platební služby Twisto

Platební služba Twisto je alternativa k tradičním kreditním kartám, ale nabízí toho mnohem více. Nejenom možnost odložení platby za nákupy, ale také celou řadu doplňkových služeb, které může v praxi využít nejeden moderní uživatel. Hledáte-li komplexní platební službu, která splňuje požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů, pak je právě Twisto pro vás ideální.

5/5 - (8 hlasů)