Spořící účty představují snadný způsob pro zhodnocení volných finančních prostředků, u nichž si však nejste jisti, kdy je budete potřebovat. Určitě zajímavou možnost pro spoření představuje UniCredit Bank se svým spořícím účtem Prima, který obstojí při hodnocení a v porovnání s alternativními produkty. Jestliže si chcete vytvořit finanční rezervu, nenechávejte ji ležet na svém běžném účtě, ale převeďte ji na účet spořící, kde se dočkáte alespoň nějakého, byť minimálního, zhodnocení.

Vlastnosti spořícího účtu Prima

Jedná se o spořící účet bez výpovědní lhůty a vy s ním tak máte okamžitý přístup ke svým penězům, na rozdíl například od termínovaných vkladů, vkladních knížek a dalších investičních produktů. Jeho vedení i založení je zcela zdarma, takže uložením svých prostředků zde pouze spoříte – nemusíte z naspořených peněz platit žádné nepříjemné a zbytečné poplatky. Není nutný žádný minimální zůstatek, a pokud tedy budete potřebovat, můžete veškeré peníze jednorázově vybrat, aniž by na účtě musela nějaká částka zůstat.

Na spořící účet si můžete nechat posílat i různé platby, jelikož na ně neplatíte (pokud přicházejí z tuzemska). Až tři odchozí platby máte měsíčně zdarma, pokud je zadáte elektronicky. Doporučujeme vám je využít právě na případné převody na svůj běžný účet nebo na účet někoho jiného, komu chcete uspořené prostředky dát.

Spořící účet Prima si u UniCredit Bank může založit každý, kdo je starší 15 let. Pokud jste však mladší než 18 let, tak budete k založení účtu potřebovat zákonného zástupce, který vašim jménem uzavře s bankou smlouvu na daný produkt. Je možné také sjednání běžného účtu, ten však není k tomuto spoření vyžadován. Spořící účet je vždy vedený v české měně a UniCredit Bank jej doporučuje jak na jednorázové, tak i na pravidelné spoření.

Úročení na spořícím účtu

Aktuální úroková sazba na spořícím účtu Prima od UniCredit Bank činí 0,20 % pro zůstatky ve výši až do 499 999 Kč. Jestliže budete mít na účtě uloženo více než 500 000 Kč, tak je úrok na zbývající část peněz pouze 0,01 %. Vyhlašuje se úroková sazba s tzv. pásmovým úročením a úrok se vám na účet připíše čtvrtletně. Vklady na účet jsou ze zákona pojištěné.

Možné nevýhody spořícího účtu Prima

Nízké úročení je aktuálně problémem všech spořících účtů. Na našem trhu existují pouze výjimky s vyšším úročením. I u těch ale lze v dohledné budoucnosti očekávat změnu k horšímu. Ze spořícího účtu není možné realizovat platební inkasa nebo SIPO platby. Každý majitel může mít pouze jeden spořící účet Prima vedený na své rodné číslo. Jestliže překročíte 3 tuzemské převody, tak vám bude každá další platba účtována s poplatkem 45 Kč. Služby nad rámec produktu jsou zpoplatněny dle sazebníku banky, do něhož vám určitě také doporučujeme nahlédnout.

Ohodnoťte tento článek