Úrazové pojištění je jednou z nejběžnějších pojistek, kterou si aktuálně můžete sjednat. Vztahuje se na celou řadu úrazů, a pokud se vám tedy něco stane, můžete od pojišťovny dostat i velký balík peněz. Jestliže se tedy rozhodnete pro sjednání úrazové pojistky, měla by vám poskytnout komplexní ochranu. V případě vážného úrazu vám zdraví sice nevrátí, pomůže vám však vyřešit finanční výdaje, které s úrazem máte.

Pro koho je určeno úrazové pojištění

Pojistit se na úraz může opravdu každý. Tuto pojistku tedy doporučujeme nejen dospělým, ale také dětem a mladistvým. Úraz vás při troše štěstí uvrhne do pracovní neschopnosti jen na několik dní. Může se ale jednat i o úraz s trvalými následky a vy jimi budete postiženi po celý život. Pak pravděpodobně budete rádi, že jste si sjednali výhodnější úrazovou pojistku. Na druhou stranu je lepší nějaké pojištění než žádné.

Úrazové nebo životní pojištění?

Pokud budeme hovořit o úrazovém pojištění se spořením, máme pravděpodobně na mysli rezervotvorné životní pojištění (ať už kapitálové nebo investiční). Znamená to, že si zde platíte určitou částku jako pojištění proti smrti. Je domluvené pojistné plnění, které obdrží vámi uvedená osoba. Toto pojištění má také spořící složku, a pokud se dožijete konce pojistné smlouvy (běžně se uzavírá až do důchodového věku), můžete toto spoření vyčerpat. Jen za účelem spoření se tuto pojistku ale nevyplatí uzavírat, jelikož na finančním trhu najdete i mnohem zajímavější spořící produkty. V kombinaci s pojištění na život a na úraz je už ale atraktivnější.

Právě úrazové pojištění zde bývá volitelným připojištěním. Své pojištění tedy můžete rozšířit i na běžné úrazy nebo na úrazy s trvalými následky. Je jen na vás, co vše si pojistíte. Pouze je potřeba počítat s tím, že čím více složek bude životní pojištění tvořit a čím vyšší bude pojistné plnění, tím více měsíčně zaplatíte. Cena za takový produkt může činit i několik set korun měsíčně. Ne každý si tedy takové pojištění může dovolit.

Jaké jsou hlavní výhody úrazového pojištění se spořením

Tou největší výhodou je, že toto pojištění pokryje téměř všechna rizika, která se vás v běžném životě mohou dotýkat. Máte zde pojistnou ochranu, takže pojišťovna musí plnění poskytnout. Úrazové pojištění navíc platí i celosvětově a spořící složka je rovněž zajímavým bonusem, který k tomuto produktu můžete získat. Podmínky čerpání vám doporučujeme v pojišťovně sjednat individuálně. Snadno si pak pojistku přizpůsobíte svým představám.

Při sjednání pojištění si dejte pozor na výluky, tedy na skutečnosti, na něž se pojištění nevztahuje. Dále si pohlídejte, zda se dá uplatnit třeba i na sportovní aktivity, zda obsahuje progresivní plnění u trvalých následků, se kterým získáte více peněz, nebo jestli zde nejsou nějaké limitující přirážky.

Ohodnoťte tento článek