I člověk, který se brání dluhům, se často může dostat do situace, která ho přinutí porozhlédnout se po možnostech krátkodobé půjčky. Není tak složité nalézt důvody k jejich využití. V dnešní době, kdy většina domácností žije doslova na doraz, může jedna opožděná výplata způsobit řadu komplikací při splácení dluhů, nájmu a podobných poplatků. Rady finančních poradců o minimálně tříměsíční finanční rezervě jsou sice na místě a určitě i dobře míněny, ale ne vždy jsou uskutečnitelné. Každopádně i malá rezerva může pomoci překlenout krátké období bez peněz. Někdy stačí ušetřit při drobných nákupech, omezit kouření, sladkosti, promyslet způsob stravování, čí nákladů za topení a elektřinu. I pár stokorun, které takto uložíte, vás může zachránit před zbytečnými půjčkami, při jejichž splácení se vám stejně zvedne zůstatek o úroky a poplatky. A na ty musíte našetřit také.

Krátkodobá půjčka může být řešením

Jistě jste se s ní už setkali. Je rychlá a vyřeší váš problém do pár minut po jejím schválení. Ano, jedná se o SMS půjčku. Společností, které toto řešení nabízejí, je velmi mnoho a každá z nich vypadá lákavě. Ale pozor! Před každou půjčkou si dobře přečtěte podmínky smlouvy. Možná si ve chvíli podpisu odmítáte připustit, že podmínky splátky nesplníte, ale nikdy nevíte, co se může stát. Následné pokuty a penále Vám mohou hodně zkomplikovat finanční situaci. Proto si tento způsob pomoci řádně promyslete a využijte ho pouze v nutném případě opožděného příjmu a opravdu jen v nutné částce. Úroky zde mohou být totiž hodně vysoké. Pohybují se okolo 30%, ale nejsou výjimky i vyššího úročení. Ale abych byla spravedlivá. Pokud jste se dostali na hranici problému, kdy vás díky opožděnému příjmu chce majitel vystěhovat na ulici, nebo vám hrozí velké penále za nedodržení termínu jiné splátky, je tato půjčka tím nejvhodnějším řešením.

Ukázka poplatků vybraných SMS půjček

Půjčka Půjčená částka Poplatek za půjčku Celková vrácená částka:
PlusPůjčka.cz 1 500 Kč 0 Kč 1 500 Kč
Zaplo.cz 1 500 Kč 0 Kč 1 500 Kč
CreditON.cz 1 500 Kč 430 Kč 1 930 Kč
Pujcka7.cz 1 500 Kč 457 Kč 1 957 Kč
Vataonline.cz 1 500 Kč 450 Kč 1 950 Kč

Splátku zaplaťte včas

Nezapomeňte však splátku zaplatit včas tak, aby peníze byly opravdu v daném termínu na účtu věřitele, nebo se s ním alespoň zkontaktujte a požádejte o prodloužení. V případě, že splátku nezaplatíte v termínu, počítejte i s několika stokorunovou pokutou denně. Nevyužívejte také tuto půjčku k běžným nákupům a platbám, které lze odložit. Tento krok by se vám mohl hodně prodražit.

Náš TIP: Víte o tom, že existují i půjčky zdarma? Nepřeplatíte ani korunu.

4/5 - (1 hlas)