Rádi byste si sjednali havarijní pojištění, ale nevíte, pro jaké se rozhodnout? Havarijní pojištění je typ pojistky, která chrání váš automobil v případě nehody, vandalismu či jiného poškození. Toto pojištění se vyplatí především u nových vozů, které mají vysokou hodnotu a v případě poškození byste se za jejich opravu nemuseli doplatit. Uzavírají ho často ale i majitelé starších automobilů, motocyklů a dalších dopravních prostředků, kteří chtějí svůj majetek ochránit.

Jak si spočítat výši havarijního pojištění

Částku, kterou budete platit na havarijní pojištění, ovlivňuje mnoho faktorů. Jedná se jak o informace o vašem voze (jako třeba rok výroby, typ vozidla, jeho užití, objem v cm3 a další specifika), tak i o to, co vše si chcete pojistit. Havarijní pojištění se totiž sjednává na určitou pojistnou částku, která je obvykle ve stovkách tisíc korun. Dále si k němu můžete sjednat také různá připojištění (třeba pojištění čelního skla). U mnoha pojišťoven rovněž záleží na tom, na jak dlouho pojištění uzavřete – při dlouhodobém pojištění nebo při dlouhodobé historii vám jsou schopny nabídnout i zajímavou slevu.

Když si chcete spočítat havarijní pojištění, připravte si tedy o svém voze všechny tyto informace, aby výpočet byl co nejrychlejší. Důležité je zde uvést přesné údaje. Pokud si něčím nejste jisti, najdete to v technickém průkazu.

Vypočítat přesnou cenu

Porovnávejte nabídky online

Určitě nechoďte do první pojišťovny, kterou uvidíte, abyste si sjednali havarijní pojistku pro svůj vůz. Mnohem lepší volbou je navštívit specializované stránky, na kterých si budete moci pojištění snadno sami spočítat a vyhodnotit tak, které je pro vás tím nejvýhodnějším. Navíc při sjednání online často získáte i zajímavou slevu a můžete tak ušetřit i stovky či tisíce korun za rok. Jakmile nabídky porovnáte a vyhodnotíte, která je z nich ta nejlepší, budete si moci pojistku rovnou i uzavřít – výhodně a bez osobního kontaktu. Vše si navíc můžete ještě promyslet, než vám domů dojde pojistná smlouva, kterou poté podepíšete.

Výpočet havarijního pojištění tímto způsobem je určitě nejlepší. Pokud totiž osobně zajdete do pojišťovny a tam si necháte pojištění spočítat, pravděpodobně vám to vyjde velmi draze. I tak se ale bohužel ročně mnoho lidí napálí a pojistku uzavře zbytečně za mnoho peněz. Stává se tak například i v případě koupě nového vozu, kde vás hned lákají na uzavření pojistné smlouvy. V tomto případě je možné havarijní pojištění uzavřít a třeba po roce si produkt změnit. Jestliže vám ale nevadí, že z autosalonu vyjedete bez pojistky, můžete si ho také sjednat až když dorazíte domů. Vaše auto bude tak několik dní nepojištěné. Pravděpodobnost, že se s ním něco stane je ale minimální.

Uzavření havarijní pojistky vám můžeme doporučit, pokud máte o své auto obavy a chcete se vyhnout jeho poškození či krádeži. Když se rozhodnete pro sjednání pojistky, určitě využijte výpočtu online.

Ohodnoťte tento článek