Ač nám mají půjčky, úvěry, hypotéky či leasingy pomoci, většinou je to s nimi přesně naopak. Zadlužíme se, dostaneme se kvůli nim do ještě větších finančních nepříjemností, přijdeme třeba o majetek a o nejednu v klidu prospanou noc. Jak tedy vyřešit ten největší problém, který se s úvěry pojí – jejich nevýhodnost?

Nevýhodnost půjček je jen zdánlivá

Zaprvé je nutné vysvětlit, že ne všechny úvěry jsou nevýhodné. To se jen tak o nich říká jako mýtus. Málokdo totiž důkladně nad půjčkou přemýšlí.

  1. Existují společnosti, které vám půjčí, aniž byste následně cokoliv přeplatili. Jedná se například o společnost zaplo.cz.
  2. Půjčte si na nejkratší možnou dobu a nepřeplatíte skoro nic.

Pokud se budete držet těchto dvou bodů, nikdy se nestane, že by se vaše půjčka proměnila v nevýhodný úvěr, který by vám více vzal než dal.

Jak to udělat, aby byla půjčka vždy výhodná?

Dostanete-li se do situace, ze které není úniku půjčením si od známých a budete tedy muset sáhnout po komerčním řešení, vždy se nejdříve porozhlédněte po společnosti, která půjčuje bez poplatků a úroků (Přehled půjček zdarma najdete zde). Tím zajistíte, že nebudete vůbec nic přeplácet.

Pokud takovou možnost nemáte, poohlédněte se po klasické půjčce s úroky. Ty by ovšem měly být co nejnižší ve srovnání s konkurencí. Takže hledejte, srovnávejte a kalkulujte.

Jakmile takovou půjčku najdete, sjednejte si ji na co nejkratší možnou dobu to jde. Zapomeňte proto v tuto chvíli na výhodné splácení „jen 500 Kč měsíčně po dobu 10 let”. Vsadíme se s vámi, že u takového úvěru přeplatíte až třetinu z půjčené částky. To ale přeci nechcete! Nenechte se zlákat „výhodnými splátkami” a sáhněte po nejkratší možné době, která pro vás ještě bude přijatelná.

Shrnutí na závěr

Všechny půjčky nejsou nevýhodné. Samozřejmě že spousta jich takových je, ale spousta je také velmi výhodných. Hledejte, kalkulujte a srovnávejte a dozajista najdete velmi výhodnou. A nesjednávejte si dobu splácení jen na základě výše splátek, ale na základě co nejnižší přeplacené částky. Pokud se tím budete řídit, vyřešíte největší problém s půjčkami.

5/5 - (1 hlas)