Povinné ručení je naprosto známou a jasnou záležitostí. Všichni majitelé aut jej mají a většina z nás jsme o něm už hodněkrát slyšeli. Není to proto nic nového. Jenže znáte jej skutečně dobře? Neuniklo vám přece jen něco podstatného? V tomto článku se mu podíváme na zoubek. Zůstaňte s námi, věnujte tomuto článku dvě minuty a budete plně v obraze.

Jaké škody se hradí z povinného ručení?

Víte, jaké konkrétní škody se hradí z povinného ručení? Že všechny? Tak to jste na omylu! Z povinného ručení se hradí pouze škody na majetku nebo zdraví. Vandalismus, odcizení, havárie nebo živelné pohromy proto pojištěné povinným ručením nejsou. Využít, ale můžete havarijní pojištění.

Máte nárok na slevu?

O slevách z povinného ručení se také často hovoří. Víte, na jakou slevu můžete dosáhnout? Slevu můžete získat pouze při sjednání povinného ručení online. Na nové auto nebo na měsíční platby se sleva nevztahuje.

Jezdíte bez nehod? Tak získáte výhody. Ale jaké?

Za každých 12 měsíců bez nehody se sazba povinného ručení snižuje. Víte ale, jaká je nejvyšší sleva, jakou můžete při řízení bez nehod získat? Až 65 %! To už je pořádný bonus! Ovšem na cenu havarijního pojištění nemusí mít vaše beznehodová jízda pramalý vliv. Jen některé pojišťovny to totiž zohledňují.

Nejnižší zákonný pojistný limit

Opustíme slevy a bonusy a podíváme na se na zoubek zákonu. Víte, jaký je nejnižší zákonný pojistný limit u povinného ručení? Jedná se o 35 000 000 Kč. Pokud vám pojišťovna tvrdí, že je to extra výhodná nebo skvělá nabídka, nevěřte jí. Jedná se o naprosté minimum, které musí všechny pojišťovny splnit.

Pár slov závěrem

Tak co? Znáte vše o povinném ručení? Pokud jste u některé oblasti zaváhali, raději si zopakujte základy. Nikdy není pozdě informovat se o všech detailech, které mohou rozhodovat o vašich penězích.

5/5 - (1 hlas)