Znáte pojem „konsolidace půjček“? Pokud čerpáte více půjček či úvěrů najednou, jistě jste se s ním už setkali. Jedná se o způsob, jakým můžete své půjčku sloučit do jednoho produktu a dosáhnout tak výhodnějších podmínek pro jejich čerpání. Konsolidaci půjček nabízejí některé banky i soukromé finanční společnosti. My se dnes podíváme na to, co to konsolidace je a zda či za jakých podmínek si ji můžete sjednat.

Výhody konsolidace půjček

Za největší výhodu konsolidace půjček můžeme označit to, že jak své stávající úvěry spojíte do jednoho produktu, bude pro vás plnění vašich závazků mnohem přehlednější než dosud. Sjednotíte tak termín pro svou splátku a také minimalizujete poplatky spojené s půjčkami. Budete totiž platit pouze za jednu půjčku, ne za několik půjček. Získáte rovněž dobrý přehled o tom, kolik kde dlužíte. Svou půjčku budete moci pohodlně upravit – splátky snížit nebo navýšit, dle toho co vám bude nejvíce vyhovovat. Také můžete při konsolidaci část jistiny doplatit a snížit tak celkovou výši dlužných finančních prostředků.

Konsolidace půjček Cetelem

Konsolidaci půjček nabízí mnoho finančních společností. My vám jich v tomto článku několik doporučíme a vy tak získáte lepší přehled o tom, co vám trh aktuálně může nabídnout. Konsolidaci půjček poskytuje například finanční společnost Cetelem, u které můžete za své spojené půjčky platit méně. Získáte zde až 1 000 000 Kč na 10 let – to je částka, do které můžete své závazky pohodlně konsolidovat. Je tedy možné si i stávající půjčku navýšit. Na praktické kalkulačce přímo na webových stránkách si snadno spočítáte, jak hodně se vám konsolidace vyplatí. Konsolidovat zde můžete nejen své běžné úvěry, ale také kreditní karty nebo kontokorenty, které se poskytují přímo k bankovním účtům.

Produkty Cetelemu

 • Osobní půjčka Cetelem – Půjčku od Cetelem můžete získat zde.
 • Kreditní karta
 • Nákup na splátky
 • Autoúvěr

Konsolidace půjček Air Bank

Mezi bankami nabízí výhodnou konsolidaci dle individuálních podmínek například Air Bank, u které si rovněž můžete nezávazně nechat spočítat, kolik s konsolidací ušetříte. Při včasném splácení bude váš úrok zde opravdu minimální a RPSN kolem 10 % (jeho výše je individuální v závislosti na podmínkách sjednané půjčky).

Produkty Air Bank

 • Půjčka Air Bank
 • Konsolidace
 • Běžný účet – Běžný účet od Air Bank založíte zde.
 • Spořicí účet

Konsolidace půjček Home Credit

Poslední společností, kterou si zmíníme a která vám přináší výhodnou konsolidaci, je Home Credit. U ní máte opravdu jistotu, že neprohloupíte. Své úvěry můžete spojovat až do výše 160 000 Kč – jedná se tedy spíše o drobnější půjčky, jejichž počet však není nijak omezen. Splátka je zde velmi flexibilní, závislá na tom, do kolika měsíčních splátek si svou novou půjčku rozložíte.

Produkty Home Credit

 • Hotovostní půjčka – Půjčku od Home Credit získat zde.
 • Konsolidace
 • Kreditní karta
 • Nákup na splátky
 • Auto na splátky

Pokud čerpáte více půjček naráz, věřte, že se vám jejich sloučení rozhodně vyplatí. Splácet několik půjček zvlášť na různé účty je nevýhodné pro každého. Navíc v bance či v soukromé společnosti stačí často jen předložit smlouvu a oni si už vše zařídí sami. Vy tedy s konsolidací nebudete mít vůbec žádné starosti.

5/5 - (1 hlas)