Možná to dnes slyšíte poprvé, možná jste se už s tím setkali. Zprostředkovatel vs. poskytovatel půjček. Mnozí možná mají za to, že se jedná o totožnou firmu. Ovšem pravda by nemohla být od skutečnosti vzdálenější. V tomto článku vám to objasníme a uvedeme, u koho je půjčka výhodnější.

Poskytovatel půjček

Jak už názvy obou napovídají, poskytovatel půjček úvěry poskytuje, kdežto zprostředkovatel pouze zprostředkovává. Rozdíl je v tom, že poskytovatel poskytuje přímo své vlastní finance. Má tedy určitý obnos peněz, který vám může poskytnout za stanovenou úrokovou sazbu a daných podmínek. Tím je jeho role značně omezená, neboť nemůže a ani nebude příliš se svými podmínkami manipulovat.

Zprostředkovatel půjček

Naproti tomu zprostředkovatel zprostředkovává půjčky od různých poskytovatelů. Spolupracuje klidně s desítkami bankovních i nebankovních domů a zajišťuje tak pro své klienty ty nejvýhodnější podmínky. Když se nedomluví s jednou společností, jde ke druhé. Má tedy mnohem větší manévrovací schopnosti a pro klienta to znamená pouze výhodu.

U kterého z nich je půjčka výhodnější?

Z našeho popisu jasně vyplývá, že výhodnější je sjednat si půjčku u zprostředkovatele. Ten nejen, že je schopen vám zajistit nejvýhodnější možný úvěr na trhu, ale také na sebe bere celou zodpovědnost za sjednání a poskytnutí půjčky. Navíc spolupracuje pouze s ověřenými poskytovateli, a tak odpadá riziko podvodu nebo nekalé prakticky. Na to s klidem můžete zapomenout.

Jak poznáte poskytovatele a jak zprostředkovatele?

A jak vlastně mezi nimi poznáte rozdíl? Jednoduše! Podíváte se na informace uvedené o dané firmě v obchodním rejstříku nebo na webu. Každý poskytovatel a každý zprostředkovatel musí mít tuto informaci uvedenou na svých webových stránkách nebo v OR. Zde tedy velice jednoduše zjistíte, zda se jedná o poskytovatele půjček, nebo naopak o zprostředkovatele. Nemůžete se splést. A pokud si přece jen nebudete jisti, můžete se vždy zeptat.

5/5 - (5 hlasů)