Chybovat je lidské, ovšem v některých lidských činnostech vysoce nepřínosné. Některé chyby vás dokonce mohou stát víc než jen dobrou náladu. Jaké chyby tedy nejčastěji děláme u financí? Jak se z nich můžete poučit? A čemu byste se skutečně měli vyhnout jako čert kříži? Nikam neodcházejte, v tomto článku vám všechny popíšeme velmi stručně a jasně.

1. Hlídejte si své výdaje

Výdaje jsou prakticky základním předpokladem mezi spokojeným životem a živořením. Stačí, aby vaše výdaje nepatrně stouply nad únosnou hranici a najednou se budete potýkat s velkými problémy. Proto si je hlídejte. A to ne měsíčně, ale ideálně týdně či dokonce denně.

2. Zajímejte se o konkurenční nabídky

Než si půjčku sjednáte, podívejte se na nabídku konkurence. Víme, je to otrava, ale může vás to zachránit před nevýhodnou půjčkou i zbytečně vysokými výdaji. Také můžete využít web ke srovnaní bankovních a nebankovních půjček.

3. Nastavte si trvalé platby

V jednom z našich článků jsme vás informovali o tom, že většina Čechů pravidelně bojuje s měsíčními platbami. Přitom si stačí nastavit trvalý příkaz u své banky a vše se bude dít bez nutnosti vaší pravidelné přítomnosti a bez vašeho neustálého zásahu.

4. Nevýhodná půjčka

V tomto bodu se vracíme ještě jednou ke druhé položce v našem výčtu. Často totiž lidé nehledí na statistiky, čísla a jasné výpočty, ale jdou slepě za reklamou a planými sliby. Přitom si to stačí jednoduše spočítat a budete mít hned jasno.

5. Naučte se s penězi hospodařit

Mít v penězích jasno není vůbec jednoduché. To víme. Nevzdávejte to ale po prvním neúspěchu a snažte se s nimi naučit vycházet. Budete se totiž s nimi vídat a pracovat po celý svůj život a právě peníze budou stát mezi vaším pohodovým, ničím nerušeným životem a neustálým stresem.

Ohodnoťte tento článek