Recenze nebankovní půjčky Zonky, kdy půjčují lidé lidem

Půjčka Zonky.cz se prosadila jako služba, kde lidé půjčují lidem, takže peníze neposkytuje banka ani jiná společnost. Výhodou bývají zpravidla nižší úroky, i díky tomu, že se vyřizuje všechno primárně online. Můžete si půjčit od lidí 20 – 900 tisíc Kč, které dostanete na účet už během několika dní. Neobejde se to sice bez doložení příjmů a se zápisy v registru dlužníků, výměnou budete splácet méně než u banky.

Výhody půjčky

 • Nízké úroky (od 3,99 %) i RSPN
 • Půjčit si můžete 20 – 900 tisíc Kč i jako nový klient
 • Předčasné splacení máte zdarma
 • Úvěr lze pojistit proti neschopnosti splácet
 • Půjčka na cokoliv (na auto, bydlení, dovolenou…)

Nevýhody půjčky

 • Kontrolují se registr dlužníků
 • Je potřeba doložit příjmy a zaměstnání
 • Peníze nemáte hned, můžete čekáte i týden

Bez čeho to nepůjde

 • Při žádosti o půjčku je potřeba doložit příjem
 • Registr dlužníků musíte mít čistý; holt jistota je jistota
 • Potřebujete mít stálé zaměstnání a nesmíte být v exekuci

Jak funguje půjčka Zonky, když mi půjčují lidé?

Pokud projdete schvalovacím procesem, ukáže se vaše půjčka investorům. Ti se na ni společně skládají, a jakmile dosáhnou požadované částky, dostanete peníze na účet. Vy pak posíláte jednou měsíčně splátku na účet Zonky, které ji rozdělí mezi investory. Vám tak odpadají zbytečné starosti a splácíte úplně stejně jako u banky, jenom s lepšími úroky.

Kolik si můžete na Zonky půjčit a jaké jsou úroky?

Půjčka od Zonky má jistá omezení. Nejnižší možná částka k půjčení je 20 000 Kč, zatímco nejvyšší 900 000 Kč. Není tak vhodná jako hypotéka, i když obecně lze úvěry využít k financování bydlení, rekonstrukci, nákupu nového auta apod. Úroky pak začínají od 3,99 % ročně. Délka splácení je u větších úvěrů poměrně krátká, max. 84 měsíců (u banky můžete získat i delší), takže si na kalkulačce Zonky spočítejte, jestli zvládnete dostát svým závazkům.

Úroky má každý jiné, závisí na bonitě i dalších faktorech

Čím delší je doba splácení a výše půjčky, tím nižší úroky můžete získat. Pokud si navíc pořídíte pojištění proti neschopnosti splácet a váš registr bude plný pozitivních ukazatelů (tedy že své dosavadní půjčky splácíte), dokáže vám Zonky nabídnout minimální úroky. Důležitou roli bude hrát i vaše zaměstnání a měsíční příjem. Jinými slovy, pokud si Zonky může být jisté, že budete úvěr bez jakýchkoliv problémů splácet, připraví vám půjčku s nízkými úroky.

Kdo může o půjčku na Zonky zažádat a co je třeba splnit?

I když vám půjčují lidé, vyžaduje schvalovací proces všechno co banka nebo jiná nebankovní společnost. Při žádosti o půjčku se neobejdete bez stálého zaměstnání, doložení příjmů (stačí výpis z účtu 3 měsíce zpětně), a nakonec nesmíte být vedení jako neplatiči v registru dlužníků ani mít exekuci. Pro většinu lidí to nebude problém, pokud ovšem potřebujete půjčit a nemáte zrovna čistou minulost, vyzkoušejte půjčky bez doložení příjmu.

Vedle toho stačí na Zonky při žádosti o půjčku vyplnit základní údaje jako jméno, adresu bydliště, informace o zaměstnání atd. Vyfotíte občanský průkaz a druhý doklad (ŘP nebo cestovní pas) a nahrajete ho k žádosti. Díky tomu může Zonky prověřit vaši bonitu a schopnost splácet. Bohužel není možné poskytnout úvěr klientům s exekucí a nevyřízenou minulostí, stále ale můžou využít půjček bez registru.

Chcete být v klidu? Můžete si pojistit (ne)schopnost splácet

Nic v životě nemusí trvat věčně, a Zonky to ví. Při žádosti o půjčku proto nabízí také pojištění neschopnosti splácet. Pokud se dostanete do úzkých třeba při ztrátě zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci, odloží vám Zonky splátky už od prvního měsíce. Stačí ukázat neschopenku od lékaře nebo potvrzení z úřadu práce, že jste nezaměstnaní, a záchranná vesta se postará, že nespadnete do registru dlužníků.

Recenze a shrnutí půjčky Zonky.cz

Nebankovní půjčka Zonky přináší řadu výhod, mezi ty hlavní patří nižší úroky i RPSN než jaké vám nabídne banka. Ačkoliv neposkytuje hypotéky, můžete půjčku od Zonky využít na cokoliv chcete – třeba na rekonstrukci bytu nebo koupi nového auta. Předem si můžete na kalkulačce spočítat, kolik budete na základě půjčované částky splácet, i jaké získáte úroky a RPSN. Veškerá komunikace probíhá online a žádost o úvěr vyřídíte během několika minut z pohodlí domova. Recenze půjčky Zonky.cz potvrzují, že se jedná dlouhodobě o spolehlivou půjčku s férovými podmínkami.

Nejčastější otázky

Kolik peněz si můžu u Zonky půjčit?

Investory můžete přes Zonky.cz požádat o 20 000 – 900 000 Kč. Nejvyšší možnou částku lze žádat hned napoprvé, pokud si ale půjčujete na Zonky alespoň podruhé a první úvěr jste spláceli řádně, můžete získat nižší úroky.

Jaké úroky a RPSN budu platit?

Výši úroků i RPSN si můžete spočítat na kalkulačce Zonky ještě před žádostí o úvěr. Na základě prověření vaší bonity vám ale můžou Zonky úroky snížit.

Co musím splňovat, abych mohl žádat o půjčku Zonky?

Základní náležitosti jako je plnoletost (min. 18 let), české občanství (nebo evropské s trvalým pobytem v ČR), mít bankovní účet na své jméno, čistý registr dlužníků, stálé zaměstnání, zpětně prokazatelné příjmy a schopnost splácet.

Co musím při žádosti o půjčku dokládat?

Doložit je potřeba dva průkazy totožnosti, zpravidla OP + ŘP nebo cestovní pas (stačí vyfotit). Dále potvrzení o příjmech (buď od zaměstnavatele nebo výpis z bankovního účtu za 3 měsíce zpětně).

Můžu dostat půjčku i se zápisem v registru?

Lepší je zápis nemít, ale pokud se jedná o starou a nepříliš vážnou záležitost, dokáže Zonky přimhouřit. Pravděpodobně budete ovšem platit o nějaké procento vyšší úroky.

Jak Zonky prověřuje, jestli jsem schopný splácet?

Ačkoliv Zonky.cz není banka, využívá k prověřování bonity klientů stejné systémy. Kromě zaměstnání a příjmů nahlédne také do NRKI a BRKI, což jsou nebankovní registry s přehledem finanční historie klienta.

Když nemůžu splácet, odloží mi Zonky splátku?

Ano, na Zonky je možné požádat o odklad splátky. V případě, že máte k půjčce také pojištění, stačí ukázat neschopenku nebo potvrzení z úřadu práce, a Zonky vám splátky za půjčku odloží od prvního měsíce.

Další informace najdete na oficiálním webu Zonky.cz.

Kontakty

Společnost: Air Bank a.s.
Adresa: Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371
DIČ: CZ29045371

Telefon: 800 449 999
E-mail: info@zonky.cz
Web: www.zonky.cz

4.8/5 - (47 hlasů)