Napadlo vás, že si sjednáte úvěr v bance, ale řešíte, kolik času strávíte jeho vyřízením? Délka vyřízení půjčky většinou záleží jen na tom, co vše je potřeba doložit. Pokud žádáte o větší finanční obnos, bude schvalování půjčky samozřejmě náročnější než v případě malé částky. Není to ale pravidlem. I hypotéku můžete mít schválenou velmi brzy. Rovněž platí, že nebankovní půjčky jsou rychleji schválené než ty bankovní. Soukromé finanční společnosti totiž nekladou na své žadatele tolik požadavků a i schválení zde není tak složitým procesem.

Doložení příjmu je základ

Většina bank požaduje doložení vašeho měsíčního příjmu. Pokud jej nedoložíte, máte u vybraných bank samozřejmě možnost získat půjčku bez doložení. Zde se ale připravte na velmi omezené zdroje za vysoký úrok. Proto se určitě vyplatí svůj příjem doložit. Ideální je dlouhodobé zaměstnání (případně i podnikatelská činnost). Jestliže budete mít smlouvu na dobu určitou nebo váš příjem bude na hranici minimální mzdy, s vysokou půjčkou v bance raději moc nepočítejte.

Jakmile doložíte svůj příjem, poradkyně v bance spočítá, kolik si můžete vypůjčit. Ve většině případů je nutné vyřizovat půjčku osobně v bance. Jen málokdy je možné její sjednání online. Většinou si ale můžete po internetu domluvit osobní schůzku. Pokud je potřeba zástava nemovitosti – u hypotečních úvěrů – budete si muset nechat vyhotovit odhad hodnoty nemovitosti, který vám v ideálním případě zajistí vybraná banka. Jestliže využijete nějaké akce, možná ho budete mít i zdarma.

Podpis úvěrové smlouvy

Připravte se, že váš podpis bude potřeba na mnoha různých dokumentech. Všechny si je nezapomeňte podrobně přečíst. Pokud si nejste jisti, klidně si je vezměte i domů k nastudování, případně je můžete předložit svému právníkovi. Banka vás rozhodně nemůže nutit k okamžitému podpisu. Pokud jde o úvěrovou smlouvu – smlouvu o půjčce, měla by zde být vymezené práva i povinnosti obou zúčastněných stran. Dočtete se, jak vysoké pokuty vás čekají, pokud nebudete splátky hradit včas, jakou jste si sjednali úrokovou sazbu nebo zda se fixuje k nějakému období.

Kolik času zabere vyřízení půjčky i s převodem peněžních prostředků

Než vyřídíte všechny nezbytné dokumenty ke své půjčce, uplynou až tři dny. Žádost o úvěr v bance zpracujete během jedné hodiny. Schválení půjčky ale může trvat i jeden týden. Určitě je lepší žádat na kraji týdne – třeba v pondělí – protože bankovní půjčky se schvalují jen v pracovních dnech. Převod peněžních prostředků probíhá na účet u vybrané banky. Jen málokdy totiž můžete čerpat úvěr a zároveň k němu nemít běžný účet. Jestliže to není potřeba, počítejte se dvěma pracovními dny, než proběhne převod z jedné banky do druhé.

Ohodnoťte tento článek