Kreditní karta dnes představuje snadný způsob, jak si zajistit pravidelný přístup k penězům. Je ideální na úhrady krátkodobých výdajů, na které už nezbývají prostředky na vašem běžném účtu. Sjednat si ji můžete nejen v bance, ale také u mnoha soukromých poskytovatelů, kde ji získáte za výhodnějších podmínek. Zárukou spokojenosti je kreditní karta Cetelem, která přináší zajímavé benefity, jako třeba měsíční odměnu až 800 Kč a nulový úrok na nákupy během 55 dní.

Aktivace kreditní karty

O kreditní kartu Cetelem můžete požádat online. Pohodlně si upravíte výši čerpání, úvěrový rámec nebo pojištění. O kreditní kartu zde mohou žádat fyzické osoby starší 18 let, které mají vedený bankovní účet u některé z bank v Čechách. Dále je podmínkou trvalý zdroj příjmů. Kreditní kartu tedy nezískáte, pokud se zrovna nacházíte ve zkušební době nebo ve výpovědní lhůtě.

Kartu lze po aktivaci využívat k výběru hotovosti, nákupu v obchodech, pro převody peněžních zůstatků na běžných účet nebo k platbám na internetu. Chová se tak stejně jako kterákoliv jiná platební karta s tím rozdílem, že nenakupujete ze svých prostředků, ale na úvěr. Peníze na ni tedy vždy musíte vrátit, jinak budete platit vysoké úroky. Kreditní karty ale v porovnání s dalšími typy krátkodobých úvěrů nabízejí tzv. bezúročné období. Pokud tedy peníze vrátíte včas, nic neplatíte. Ba naopak, na držení kreditní karty ještě můžete nějaké peníze vydělat a může fungovat lépe než kdejaký spořící produkt.

Úroky a poplatky související s Cetelem kreditní kartou

Měsíční poplatek za držení kreditní karty činí 69 Kč a úroková sazba je 22,68 % ročně. Ačkoliv se vám úrok může zdát vysoký, nesmíme zapomenout na ono bezúročné období, které u Cetelem kreditní karty bez registru činí až 55 dní. Během nich tedy můžete pohodlně nakupovat a až vám přijde výplata, tak částku vrátíte. Peníze se na kartu vrací nejpozději do 25. dne následujícího měsíce. Jestliže se chcete vyhnout úrokům, je tedy nutné pečlivě hlídat své výdaje a termín jejich splatnosti. První tři výběry z bankomatů MasterCard jsou zdarma, a to jak v Čechách, tak i v zahraničí. Při platbách v obchodech na vás také čeká odměna za nákupy, s níž ušetříte až 800 Kč měsíčně.

Výše splátek na kreditní kartě

Minimální měsíční splátka činí 500 Kč. Pak už jen záleží na tom, jak vysoký úvěrový rámec si nastavíte, tedy kolik peněz budete moci měsíčně utratit. Může se jednat o částku v jednotkách nebo v desítkách tisíc korun. Důležité ale je, aby ji zvládla pokrýt vaše měsíční výplata a vy jste se tak zbytečně nedostali se svými splátkami do skluzu. Pak byste je totiž hradili jen velmi těžko.

Kreditní karta Cetelem je skvělou volbou na různé krátkodobé výdaje, nedoporučujeme ji však na vyšší investice. V porovnání s platební kartou k běžnému účtu nabízí mnoho výhod a dá se s ní opravdu ušetřit. Je však nutné peníze na kartu včas vracet, jinak hrozí, že se dostanete do finančních problémů.

Ohodnoťte tento článek