Recenze cestovního pojištění Allianz

Přináší ochranu pro turisty v zahraničí, kryje pracovní cesty nebo rodinné dovolené. Přesně taková je společnost Allianz, která je na tuzemském trhu už dlouholetou stálicí, nejen v ohledu cestovního pojištění. K dispozici je trojice základních balíčků, určených pro krátkodobé cestovní pojištění. Sjednání samotné pojistné smlouvy je možné nejen na pobočce, což bude dobrá volba hlavně pro ty, kteří raději jednají s pracovníkem pojišťovny osobně – ale samozřejmě také online!

KALKULAČKA CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ >>

Allianz recenze

Hlavní výhody cestovního pojištění

 • Asistenční služby jsou připraveny, jejich operátoři mluví česky a jsou tu pro klienty 24/7.
 • V základní ceně může být také zahrnuto pojištění až 150 různých sportovních aktivit.
 • Léčebné výlohy s neomezeným limitem pojistného plnění se hodí i v exotických destinacích.
 • Možnost připojištění rizikových sportů – jako je například hlubinné potápění.
 • Pojistka platí od chvíle, kdy je připsána platba na účet. Díky platební kartě tedy vlastně ihned.
 • Možnost doplňkového pojištění – odpovědnost, zavazadla nebo třeba úrazové pojištění.
 • Velice pestrá nabídka, včetně speciálních služeb. Jde o mezinárodně uznávanou pojišťovnu.

Nevýhody cestovního pojištění

 • Snad jen pokud jde o finance, za komplexní pojistku si zde trochu připlatíte…

Pojišťovna Allianz – na českém trhu působí už po celou generaci

Už od roku 1993 můžeme vídat modrobílé logo společnosti Allianz, která pojišťuje dovolenou, majetek nebo třeba váš osobní vůz – portfolio je totiž poměrně dosti široké. Samotnou pojistnou smlouvu lze uzavřít klidně i pár hodin před odjezdem, pokud zaplatíte online, je krytí rizik okamžité a na nic tedy nečekáte. Základní nabídka Allianz pojištění počítá se třemi variantami.

Parametry cestovního pojištění

K dispozici jsou tři základní varianty, pojďme si je tedy blíže představit.

 1. Varianta ZÁKLAD. Zde je krytí léčebných výloh v zahraničí omezeno třemi miliony korun, pojištění odpovědnosti zdraví/majetek má limit 5, resp. 2,5 milionu. Tato možnost nezahrnuje pojištění zavazadel nebo neodškodní trvalé následky úrazu, není zde ani poškození doplňkových rizik. V každém případě je možné sjednat navíc připojištění rizikových sportů a storno poplatků, asistenční služby jsou k dispozici 24 hodin denně.
 2. Varianta OPTIMAL. Neomezené výdaje na léčebné výlohy, pojištění odpovědnosti pro zdraví a majetek oproti variantě ZÁKLAD ve dvojnásobné výši. Při úrazu dostane klient denní odškodné ve výši 100 Kč, trvalé následky úrazu znamenají odškodnění 400 tisíc korun, při úmrtí dostanou pozůstalí poloviční sumu. Kryta jsou i doplňková rizika, tedy např. ztráta dokladů, právní pomoc v zahraničí nebo vyslání opatrovníka pro děti mladší patnácti roků.
 3. Varianta EXKLUZIV. Nejdražší, ale také s nejvyšším pojistným plněním. Léčebné výlohy v zahraničí nejsou omezeny, pojištění odpovědnosti má limity pro zdraví a majetek 15, resp. 7,5 milionu korun. Zavazadla jsou pojištěna na 50 tisíc korun, trvalé následky úrazu přinesou odškodné 800 tisíc. Denní odškodné při úrazu je 200 Kč, doplňková rizika mají také limit 35 tisícovek, jako u varianty OPTIMAL.

Existuje také možnost sjednat si tzv. celoroční cestovní pojištění. Určeno je nejen pro studenty a pobyt, který zabere min. jeden semestr, ale také pro ty, kteří hodlají v cizině dlouhodobě pracovat. Podobná varianta se vyplatí hlavně těm, kteří často cestují a nechtějí si pro každou příležitost překročení státní hranice vyřizovat další a další pojistku – výhodou je zde jistá cenová i časová úspora.

Postup při sjednání Allianz cestovního pojištění

 1. Vyplníte kalkulaci cestovního pojištění – formulář na webu. Zadáte základní údaje, jako například kolik bude pojištěných osob (včetně těch mladších 15 a starších 70 let), stát, do nějž budete cestovat a den začátku i konce pojistné ochrany.
 2. Dořešíte smlouvu, ať už online nebo telefonicky s operátorem (stačí zadat v prvním z formulářů kontakt a specialisté vám obratem zavolají).

KALKULAČKA CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ >>

Ukázka online formuláře z webu Allianz

Ukázka formuláře z webu Allianz

Nejčastější otázky a odpovědi

Od kdy bude cestovní pojištění platit?

Pokud bude již zaplaceno, tak platí od momentu překročení české státní hranice (v den, který byl sjednán v pojistné smlouvě).

Je možné pojistit se i pro turismus v horách?

Ano, ale připojištění platí jen pro nadmořskou výšku mezi 3000 a 5000 metry. Pokud míříte výš, například do Himalájí, pojistnou ochranu už není možné sjednat.

Bude tlumočení zahrnuto v balíčku asistenčních služeb?

Bohužel ne, ale v praxi je samozřejmostí, že operátor Allianz mluví některým ze světových jazyků a bude se snažit poskytnout vám účinnou pomoc.

S čím vším pomůže asistenční služba Allianz?

Kromě jiného jde o zajištění zdravotní péče, sjednání dopravy nebo náhradního ubytování. Asistenční služba poradí, jak se chovat v určité situaci a postará se o úhradu nákladů např. za poskytnutou pomoc zdravotníků v cizí zemi.

Co patří u Allianz mezi rizikové sporty a jaké jsou tzv. nepojistitelné?

Všechny údaje kolem této otázky naleznete na webu společnosti Allianz. Mezi rizikové sporty se řadí třeba koňské dostihy, americký fotbal, sportovní lov, sjezd na horských kolech a jachtink. Mezi tzv. nepojistitelné sporty patří například lezení po ledopádech, skiextrém, speleologie, plochá dráha nebo alpinismus.

Jak přesně jednat v případě, že nastane pojistná událost?

Je zapotřebí zatelefonovat na linku +420 241 170 000 a domluvit se s operátorem na tom, jaké doklady a dokumenty bude třeba zajistit. Aby byla pojistná událost odpovídajícím způsobem vyřešena, je třeba co nejširší možná dokumentace – viník nehody a sdělení policie, lékařské zprávy a podobně.

Jak přesně jednat v případě, že nastane pojistná událost?

Při úrazu v cizině sice máte nárok na léčbu v rámci celé EU, ale pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních – a i zde se často hradí jistá spoluúčast. Třeba v Rakousku nebo Německu je běžná praxe, že lékař je soukromý a naúčtuje vám platbu za ošetření v hotovosti. Je tedy lepší, pokud jste připraveni na všechny varianty, co mohou nastat.

Recenze klientů

„Služby Allianz si mohu pochvalovat, ve Španělsku jsem měl menší úraz při procházce mimo město, ale naštěstí vše dopadlo dobře, přivolal jsem si díky pojišťovně pomoc a vše se uhradilo z pojistky. Neplatil jsem tedy ani korunu navíc, jsem spokojen.“

Radek T., 29 let, Olomouc

„Díky cestovnímu pojištění Allianz jsem nehradila výdaje spojené se zánětem slepého střeva, problému, který mě překvapil na dovolené u Jadranu. Všechno se seběhlo docela rychle, ale zdravotníci mě rychle převezli do nemocnice a operace proběhla zdárně. Allianz zaplatila všechny výdaje, naštěstí se vešly do pojistného limitu.“

Gita Z., 36 let, Aš

O společnosti

Allianz je původem německá společnost, která má tradici již od roku 1890. Sídlí v Mnichově, ale má své pobočky v mnoha dalších světových zemích, zaměstnává na 150 tisíc lidí. Jde o třetí největší českou pojišťovnu, která působí na našem trhu už od roku 1993 a orientuje se kromě cestovního pojištění také na povinné ručení, pojistky nemovitostí a majetku, stejně jako životní pojištění.

Celkové hodnocení Allianz cestovního pojištění

Cestovní pojištění Allianz je velmi populární napříč věkovými skupinami, jeho poskytovatel patří mezi přední evropské pojistitele. Reference lze najít poměrně snadno, internetové vyhledávače vám za pár okamžiků poskytnou desítky různých ověřených zpráv. Cestovat právě s Allianz tedy není nějakým krokem do neznáma.

KALKULAČKA CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ >>

5/5 - (14 hlasů)