Chystáte se na dovolenou do zahraničí a přemýšlíte, co vše vám pokryje cestovní pojištění? Připravili jsme pro vás shrnující článek, ve kterém najdete užitečné rady a tipy. Cestovní pojistky jsou nedílnou součástí nabídky většiny pojišťoven. Ty z nich profitují po celý rok. Cestovní pojištění byste si totiž měli sjednat na kteroukoliv cestu do zahraničí. Je jedno, jestli se jedná o dovolenou na Maledivách nebo o pracovní cestu do sousedního Německa.

Charakter cestovního pojištění

Toto pojištění je určeno pro každého, kdo chce vycestovat za hranice České republiky. Lze ho využívat univerzálně a pojišťovny ho nabízejí pro celý svět. Pro cesty do Evropy se ale pojistíte o něco levněji než třeba na cesty do Ameriky nebo do Afriky. Vyberte si pro pojištění spolehlivého partnera, který nabízí ideálně nonstop asistenční služby. Pak se totiž při jakémkoliv problému v zahraničí budete moci na svou pojišťovnu obrátit a zjistit co a jak.

Co je součástí cestovní pojistky:

  • pojištění léčebných výloh,
  • asistenční služby,
  • úrazové pojištění,
  • pojištění odpovědnosti za škodu,
  • pojištění majetku,
  • pojištění storna zájezdu,
  • pojištění rizikových sportů.

Ve výčtu jsme zmínili několik nejčastějších pojištění a připojištění, které cestovní pojistky běžně obsahují. Krytí léčebných výloh je samozřejmostí a hlavním důvodem, proč si pojištění sjednáváte. Myslete zde na dostatečný limit a na pojistce zbytečně nešetřete. Denní pojištění do Evropy se pohybuje přibližně od 15 do 50 Kč – záleží na tom, jak jste nároční. Součástí pojištění léčebných výloh bývá také pojištění pro případ hospitalizace.

Další důležitou součástí je úrazové pojištění a pojištění rizikových sportů. I když jedete na dovolenou, kde se chcete pouze rekreovat, můžete se tam nepříjemně zranit. Abyste pak dostali odškodné, vyplatí se mít nejen úrazovou pojistku v Čechách, ale také v zahraničí.

Oblíbená jsou také pojištění odpovědnosti za škodu. Jedná se o kategorii, která se dotýká jak ublížení na zdraví, tak majetkových škod. Opět se toto pojištění vyplatí mít alespoň v minimální výši, protože nevíte, co se vám může stát. Zbytečně neriskujte, že budete muset někomu v zahraničí platit odškodné.

Přizpůsobte pojištění svým specifických představám

Nabídka pojištění je dnes velmi rozmanitá. Vy je naštěstí můžete z velké části individualizovat a maximálně přizpůsobit svým konkrétním představám i možnostem. Jestliže potřebujete při sjednání pojistky něco konzultovat, obraťte se na pojišťovacího specialistu nebo navštivte přímo pobočku vybrané pojišťovny, kde by vám měli být schopni poradit.

5/5 - (3 hlasy)