Cestovní pojištění je nutné pro každého, kdo plánuje cestu za hranice České republiky. Obecně se týká nejen samotných úrazů nebo hrazení léčebných výloh u lékaře, ale zahrnuje třeba ještě pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění storno poplatků a různé asistenční služby, které můžete na dovolené nebo na služební cestě potřebovat. Podívejte, jaké cestovní pojištění si mohou aktuálně sjednat klienti VZP.

Nabídka od Všeobecné zdravotní pojišťovny

Všeobecná zdravotní pojišťovna patří stále k nejvyužívanějším na našem trhu. I na svých webových stránkách doporučuje, aby její klienti nespoléhali pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (kartičku pojišťovny), který sice zaručí, že vás při cestování po Evropě ošetří, péči však nemusíte dostat zdarma. I s kartičkou pojišťovny totiž ve většině zemí platíte alespoň spoluúčast a mohou se vás tak při vycestování začít týkat výdaje, na které nebudete finančně připraveni.

Cestovní pojištění od VZP se snaží nabídnout komplexní ochranu. Jelikož máte na výběr celkem ze třech typů balíčků, dokáže uspokojit i náročnější potřeby klientů. Konkrétně se jedná o balíčky pojištění MINI, OPTIMAL a ELITE. Pojištění je možné si sjednat i online prostřednictvím webu pojišťovny. Zde se nachází i praktická kalkulačka, která vám vypočítá, kolik za pojištění zaplatíte a budete si ho tedy moci porovnat s konkurenčními nabídkami.

Cestovní pojištění dle aktivit

Cestovní pojištění od VZP zohlední aktivity, kterým se budete na své dovolené věnovat. Balíček MINI je považován za základní a zahrnuje pouze pojištění léčebných výloh a odpovědnosti. Zlatou střední cestou je balíček OPTIMAL, jehož obsahem je navíc úrazové pojištění a pojištění osobních věcí. Jedná se o nejvyužívanější balíček od VZP. Poslední volbou je balíček ELITE, určený pro opravdu náročné klienty, ve kterém je obsaženo také pojištění pro případ hospitalizace. Dále máte možnost využít asistenčních služeb společnosti AXA ASSISTANCE – ty jsou k dispozici nepřetržitě. Vybírat můžete také z další nabídky připojištění nebo ze speciálních balíčků dle určení vašeho výletu/dovolené/pracovní cesty.

Jaké další připojištění si sjednat

V nabídce dalších připojištění u VZP lze uvažovat o připojištění na náročné sporty, úrazy, pojištění zvířat, odpovědnosti, zásahu Horské služby nebo třeba o připojištění stornovacích poplatků. I základní balíček MINI tak můžete rozšířit přesně o ty služby, které potřebujete.

Výhody pro klienty

Klienti VZP dosáhnou na zajímavé slevy. Každý pojištěnec získá slevu až 10 %. Pokud jste členy klubu Pevného zdraví, můžete čerpat slevu až 30 % (je zde však podmínka uzavření smlouvy na pobočce). Jestliže studujete, vznikne vám nárok na dalších 20 % dolů z původní ceny. A pokud se chystáte do zahraničí opakovaně během jednoho roku, můžete využít slevu až 75 % na rodinný paušál.

5/5 - (2 hlasy)