Recenze cestovního pojištění Kooperativa

Značka Kooperativa je na tuzemském trhu již opravdu dlouho, nabízí široké portfolio pojišťovacích produktů. Je možné sjednat jak životní pojištění, tak i pojistku pro domácnost, automobil nebo různé další věci. V nabídce nechybí ani varianta cestovního pojištění – smlouvu lze uzavřít jednoduše online, Cestovní pojištění KOLUMBUS může být klidně otázkou několika minut. Přehledné rozhraní a také sleva 10 % na pojistném při dohodě uzavřené přes internet.

Hlavní výhody cestovního pojištění

 • Sjednání přes internet, a to klidně i v den odjezdu. Nemusíte jít na kamennou pobočku.
 • Možnost využití asistenčních služeb – v češtině a samozřejmě nonstop, 24 hodin denně.
 • Jedno dítě (až do 6 let věku) k jednomu dospělému bude pojištěno zcela zdarma.
 • Děti, resp. mladiství ve věku 6 až 18 let budou mít padesátiprocentní slevu na pojistném.
 • Velmi bohatá nabídka připojištění, např. pojištění předčasného konce cesty, zavazadel apod.
 • Pro ty, kteří cestují opravdu často, je připravena i varianta celoročního cestovního pojištění.
 • Sportovní aktivity lze bez problémů připojistit, ať už jde o hokej, cykloturistiku nebo lyžování.

Nevýhody cestovního pojištění

 • Pojištění storna zájezdu bude stát hned 3 % z celkové ceny, kterou jste zaplatili cestovce.

Pojišťovna Kooperativa působila u nás ještě v dobách Československa

Zelené logo této pojišťovny vídáme na trhu už od roku 1991, tedy již od doby, kdy ještě Češi a Slováci žili společně v jednom státu. Kooperativa nabízí široké možnosti, pojišťuje nejen cesty a dovolené, ale také se zabývá například životním pojištěním, povinným ručením nebo pojištěním domácnosti a majetku. Pojistnou smlouvu je možné sjednat i v den cesty, stačí zaplatit přes internet kartou a krytí rizik je k dispozici okamžitě. Pojistku je však samozřejmě možné dohodnout i telefonicky nebo osobně na pobočce, pokud dáváte přednost jednání mezi čtyřma očima a nikam nespěcháte. V základní nabídce Kooperativy jsou u cestovního pojištění dvě základní možnosti plus ještě speciální varianta celoročního pojištění.

Varianty cestovního pojištění

K dispozici jsou zájemcům hned dvě varianty pojištění KOLUMBUS, lišící se výší limitů – KLASIK a PLUS. Pojďme se na ně tedy blíže podívat.

 1. Varianta KLASIK. Pojištění odpovědnosti má limit ve výši 4 milionů korun českých, trvalé následky úrazu 200 tisíc, smrt následkem úrazu sto tisíc. Pojištění zavazadel je k dispozici až do limitu 30 tisíc korun, v základní nabídce je i pojištění zpoždění letu (tisíc korun každá hodina) nebo pojištění přerušení cesty (10 000 Kč, stejný limit pak má i pojištění nevyužité cestovní služby). Právní pomoc ale tato varianta už nezahrnuje, stejně jako například spoluúčast na zapůjčeném vozidle. Den v nemocnici kompenzuje částkou 500 Kč.
 2. Varianta PLUS. Zde je pojištění odpovědnosti s limitem až pět milionů korun, trvalé následky úrazu mají limit 400 tisíc korun, smrt následkem úrazu pak 200 tisíc. Pobyt v nemocnici je kompenzován tisícikorunou na den, v základním balíčku je pak i právní pomoc, kterou lze čerpat s limitem až 200 tisíc korun. Zavazadla jsou pojištěna na padesátitisícovou částku, pojištění zpoždění letu, přerušení cesty a nevyužité cestovní služby je k dispozici samozřejmě také, a to s limity 1 500 Kč za hodinu, resp. 15 000 Kč jednorázově. Spoluúčast na zapůjčeném vozidle je až 10 tisíc korun.

KLASIK stojí pro dospělou osobu mezi 18 a 69 lety věku 20 korun na den, pokud cestuje po Evropě, 36 korun pak zaplatí za variantu Svět (např. cesta do USA či Austrálie, na Seychely apod.). PLUS stojí 30, resp. 54 Kč. Dospělí nad sedmdesát let si připlatí dvojnásobek, děti do 6 let cestující s dospělou osobou mají pojistné zdarma – od 6 do 18 let věku pak bude odečteno 50 % z ceny dospělé osoby.

Nabízí se ještě dlouhodobé cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT, které se liší od základního jednorázového pojištění jen minimálně, ale nabídne pojistnou ochranu třeba po celý rok (jedna konkrétní cesta smí být v max. rozsahu 45 dní, přičemž celkový počet výjezdů je neomezený). ABONENT nenabídne např. pojištění sportovního vybavení, krátkodobé pojištění domácnosti apod. Jeho cena činí 1 200 Kč za rok, v případě, že bude pojištěnec cestovat jen po Evropě, varianta SVĚT pak v základní verzi stojí dvojnásobek. Za příplatek je pak pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti, stejně jako zrušení cestovní služby. Nabízí se i varianta pro sportovce, která je opět za příplatek (cena v základní verzi je 1 600 Kč).

Postup při sjednání Kooperativa cestovního pojištění

Kalkulačka cestovního pojištění Kooperativa

Kalkulačka cestovního pojištění Kooperativa

 1. Vyplníte kalkulaci cestovního pojištění – formulář na webu. Uvedete zde základní údaje o cestě, tj. kolik osob pojede, co vše si přejete pojistit (léčebné výlohy nebo pojištění zavazadel, zpoždění letu, odpovědnost apod.), kam cestujete a také jak dlouho celá cesta potrvá.
 2. Dořešíte smluvní podmínky, ať už s operátorem přes mobil nebo také pouze online, záleží, čemu dáváte přednost – pokud si nejste jistí, jakou variantu přesně chcete, stačí probrat všechny náležitosti a představu o pojistce s pověřenou osobou.

Co vás může zajímat

Mohu se pojistit i pro vysokohorskou turistiku nebo potápění?

V zásadě ano, připojištění je připraveno pro rozličné sportovní aktivity, ale je zde také omezení. Vysokohorská turistika nad 5 000 metrů nadmořské výšky nebo potápění se do více než čtyřicetimetrové hloubky – obě varianty vám Kooperativa nepojistí. A není to standardem ani u mnoha dalších pojišťoven.

Je na pojištění nějaká sleva pro děti, které cestují s rodiči?

Ano, do 6 let věku je pojistka pro dítě doprovázené rodičem, resp. dospělým zcela zdarma. Šestileté a starší pak dostanou slevu na pojistném ve výši 50 % (ta platí až do 18 let). Sleva je pak i pro studenty nebo pojištěnce do 26 let věku – nicméně už „jen“ 20 %.

Na co vše se vztahuje pojištění odpovědnosti? Bude zde spoluúčast?

Škoda na zdraví, respektive majetku – v zásadě komukoliv během vaší cesty nebo pobytu v cizině. Přesně toho se týká pojištění odpovědnosti, které se sjednává standardně bez spoluúčasti.

S čím vším mi může pomoci asistenční služba Kooperativy?

Servis je k dispozici nonstop a samozřejmě v češtině. Uhradí například finanční náklady nemocnici nebo soukromé klinice, zajistí převoz do ČR nebo telefonické tlumočení při jednání s policisty nebo celníky. K dispozici je také asistence při problémech během letecké dopravy (zrušený let, zpoždění…).

Co se počítá u cestovního pojištění od Kooperativy mezi rizikové sporty?

Kompletní výčet najdete na oficiálních webových stránkách pojišťovny Kooperativa. Připojištění je nabízeno například u cyklokrosu, jezdeckých sportů, jízdy na U-rampě, rekreačního potápění nebo lyžování (s podmínkou – jen na pro veřejnost otevřených sjezdovkách a trasách). Pamatujte i na skutečnost, že některé sporty prostě pojistit nelze.

Jak řešit pojistnou událost (pokud nastane)?

Zavolat neprodleně na infolinku 957 105 105 a domluvit se, co všechno bude zapotřebí doplnit. Je to třeba dokumentace zdravotnického zařízení, zpráva od policie a podobně. Čím více informací, tím lépe a rychleji bude vše následně vyřízeno. Škodu lze v případě potřeby nahlásit také online, přímo na webu pojišťovny Kooperativa.

V jakou chvíli začne mé pojištění platit?

Stačí mít sjednáno a současně zaplaceno. Tedy, v případě, že zaplatíte pojistku např. kartou ještě před cestou na letiště, budete pod pojistnou ochranou záhy poté.

Recenze klientů

„Cestovní pojištění jsem si sjednal skoro hned a zaplatil je online. A rozhodně to byl zodpovědný krok, protože hned první den dovolené jsem řešil drobný úraz. Naštěstí mě v nemocnici ošetřili neprodleně a Kooperativa vše proplatila. Takže jsem spokojen a dovolenou jsem si stejně užil – i když už ne ve vlnách.“

Marek G., Týn nad Vltavou, 32 let.

„Všechno šlo rychle, Kooperativa mě pojistila během minuty a pojistnou událost vyřešila také poměrně záhy. Na kole se občas zraníte, i když nešlo v zásadě o nic vážného, do nemocnice jsem stejně musela – pro všechny případy. Pojišťovna se ale o vše postarala…“

Radka Z., Telč, 47 let.

O společnosti

Je na českém trhu již 28 let, jejích služeb využívá na dva a půl milionu klientů a dává také práci více než čtyřem tisícům zaměstnanců. Přesně taková je pojišťovna Kooperativa, česká společnost s finančním zázemím skupiny Vienna Insurance Group, která je aktivní i v řadě dalších evropských zemí. Zabývá se různými variantami pojištění – od cestovních pojistek po povinné ručení.

Celkové hodnocení Kooperativa cestovního pojištění

Oblíbené u všech generací, s možností kompletního sjednání online, které je nadto ještě se slevou. I to přispívá ke kladnému hodnocení cestovní pojistky u Kooperativy. Prim hraje i rozsáhlá možnost připojištění, díky němuž lze pokrýt i rizika spojená s vybranými sportovními aktivitami nebo dalšími činnostmi.

5/5 - (6 hlasů)