Krátkodobá půjčka

Vznikl vám nečekaný výdaj a už nemáte žádné prostředky, které by vám pomohly přečkat toto období, než vám přijde výplata? Existuje možnost získat krátkodobou půjčku. Rychlá krátkodobá půjčka se stala velmi oblíbenou u velké skupiny klientů. Hlavně proto, že je rychlá, pohodlná a snadno sjednatelná online, například přes naše stránky. Na našich webových stránkách najdete kalkulačku krátkodobé půjčky, kde si můžete zvolit výši půjčky a dobu splácení. Zároveň ihned vidíte výši své měsíční splátky a ověříte si, zda si ji můžete dovolit splácet.

Co je to krátkodobá půjčka?

Krátkodobá půjčka je oblíbenou službou bank i nebankovních institucí, která je velmi populární mezi právnickými i fyzickými osobami. Jedná se o snadné řešení problému s penězi, který může mít každý. Většina bank poskytuje tyto úvěry za poměrně výhodných podmínek, takže výše přeplatku za jejich použití se nezdá být velká. Ani nebankovní společnosti však příliš nezaostávají, vzhledem ke krátké době splatnosti nepřeplatíte ani kvůli vyššímu RPSN na úrocích fatální částku.

Krátkodobá půjčka je úvěr, který je obvykle poskytnutý na dobu jednoho měsíce, někdy však může být jeho splatnost i delší – do jednoho roku. Pro získání krátkodobé půjčky je třeba předložit minimum dokumentů a taková žádost je také poměrně rychle projednána. Vzhledem k tomu, že se jedná o běžné typy půjček a jejich výše je relativně nízká, jsou vyřizovány velmi rychle. Další výhodou je, že obvykle nejsou účtovány poplatky za předčasné splacení. V bankách takovou finanční pomoc mohou získat pouze klienti, jejichž úvěrová historie není pokažena neustálým zpožďováním plateb, tedy ti, kteří mají vynikající úvěrovou historii. Lidé s nižší bonitou však mohou poměrně bez problémů uspět se svou žádostí u některé z nebankovních institucí.

K čemu lze krátkodobou půjčku využít?

Krátkodobé půjčky lze získat snadněji než jejich dlouhodobé protějšky. Zde je několik důvodů, proč mohou žadatelé upřednostnit krátkodobé půjčky před jinými typy úvěrů.

  • Vhodné pro naléhavé případy: Čas od času může nastat situace, na kterou nejste připraveni – porouchaný domácí spotřebič, vyšší nedoplatek za energie, rozbité auto – a vy právě čekáte na příjem od zaměstnavatele. Díky krátkodobým půjčkám můžete těmto událostem s úspěchem čelit. Tyto půjčky tak slouží jako takové „pojištění“ pro případ událostí, které mají negativní dopad na váš rodinný rozpočet a vy je nemůžete ovlivnit.
  • Řešení problémů s nestálým příjmem: Pokud jsou vaše příjmy v průběhu roku nevyrovnané a nestálé, mohou být krátkodobé půjčky užitečné pro řešení dočasného nedostatku finančních prostředků. Pokud má například živnostník problém sehnat finanční prostředky na účty a další výdaje, může krátkodobá půjčka pomoci překlenout tento nedostatek. Podobně mohou krátkodobé úvěry umožnit i podnikům držet krok se sezónními trendy. Například mnoho podniků potřebuje během prázdninového období dodatečný kapitál, kvůli nižším tržbám. Krátkodobá půjčka tak umožňuje podniku pokrýt náklady v „okurkové sezóně“ při přípravě na sváteční nákupní horečku.

Výhody krátkodobé půjčky

Kdykoli se chystáte požádat o rychlou půjčku, čeká vás několik důležitých rozhodnutí. Délka splatnosti může být stejně důležitá jako výše půjčené částky a úroková sazba. Za předpokladu dvou půjček se stejně velkými jistinami bude ta s kratší dobou splatnosti vyžadovat vyšší měsíční splátky než půjčka s dlouhou dobou splatnosti. Na druhé straně s kratší dobou splatnosti přeplatíte méně na úrocích

Jediná vysoká měsíční splátka se může zdát odstrašující a odrazující vlastností krátkodobé půjčky. Nevyhýbejte se jim však jenom kvůli těmto vyšším splátkám. Krátkodobé půjčky mohou být ve skutečnosti opravdu dobrou volbou a dávají finanční smysl. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

  • Rychlou krátkodobou půjčku si můžete sjednat přímo z domova, což vás zbaví zdlouhavého vyřizování a složitého papírování.
  • Můžete o ni žádat opakovaně, jakmile rychlou půjčku splatíte, nic vám nebrání v možnosti si ji sjednat znovu, když budete opět rychle potřebovat peníze.
  • Máte možnost požádat jen o částku, kterou potřebujete, ne vždy vám vyjde věřitel vstříc a půjčí vám přesně částku, kterou potřebujete. Někdy vám mohou peníze chybět, jindy vám půjčí zbytečně mnoho a vaše splátka či splátky jsou posléze neúměrně vysoké a vy se můžete dostat do problémů se splácením.
  • Můžete si také nastavit dobu splácení podle svých potřeb, krátkodobá půjčka se obvykle splácí do jednoho měsíce, ale není to pravidlem. V rámci žádosti můžete zvolit takovou délku splácení, aby perfektně vyhovovala vašim potřebám.
  • Krátkodobá půjčka je vhodná i pro dlužníky s nízkou bonitou, máte příliš nízké příjmy, nemůžete příjmy prokázat nebo máte negativní záznamy v úvěrové historii? Nevadí, využijte možnosti sjednání krátkodobé půjčky bez registru a doložení příjmů, která je speciálně navržená pro dlužníky se špatnou bonitou.

Krátkodobá půjčka bez registru a doložení příjmů

Krátkodobá půjčka bez registru a doložení příjmů je online úvěr, který může být sjednaný ihned nebo téměř ihned po odeslání žádosti o půjčku. Většina těchto půjček je nabízená prostřednictvím speciálně zaměřených nebankovních společností na rychlé online půjčky. Díky nižším požadavkům na žadatele jsou obvykle nabízeny na menší částky. Do registrů dlužníků tyto společnosti nahlížejí – protože ze zákona musí – nicméně nepřikládají těmto údajům přílišnou důležitost.

Bez registru a doložení příjmů je možné si půjčit zejména krátkodobě na několik týdnů až měsíců, a to online, ale i přes SMS. Tyto půjčky díky svému nastavení patří nejenom mezi půjčky dostupné širokému množství běžných žadatelů ale i důchodců, nebo žen na mateřské dovolené – zkrátka žadatele s nižší bonitou.

Krátkodobou půjčku si můžete sjednat pohodlně online

Dnes více než kdykoliv v historii platí, že lze celou řadu finančních rozhodnutí vyřídit online. Nejinak tomu je v případě krátkodobé půjčky. Většina bankovních i nebankovních společností umožňuje klientům žádat o úvěr z pohodlí domova přes internet.

Prostřednictvím internetu lze navíc krátkodobé půjčky online i srovnat. To znamená, že si můžete díky úvěrové kalkulačce porovnat vaše možnosti a vybrat si přesně tu variantu úvěru, která nejlépe vyhovuje vašim aktuálním potřebám.

Co se stane, pokud nebude krátkodobá půjčka splacena včas?

Za drobné prodlení se splácením půjčky se ve většině případů vypočítá nominální pokuta, kterou je rovněž třeba uhradit. V případě následného odmítnutí úhrady úroků a sankcí má věřitel plné právo požadovat všechny platby soudně. Krátkodobé úvěry jsou však častěji nespláceny z důvodu zapomnětlivosti klientů. Právo vymáhat majetek za nesplacený úvěr má banka až po příslušném soudním rozhodnutí a pokud to bylo stanoveno v dříve podepsané smlouvě.

Nikdy se neschovávejte před splácením půjčky!

Nejpravděpodobnějším rozhodnutím, které lze v případě nedoplatků učinit, je snaha skrýt se před nebankovní společností nebo jiným věřitelem. Dnes se můžete i za těch nejnepříznivějších finančních podmínek a neschopnosti splácet dluhy okamžitě dohodnout na změně systému vypořádání, protože to umožňuje většina úvěrových smluv.

Abyste se však do takové situace nedostali, musíte si před podáním žádosti o krátkodobou půjčku několikrát rozmyslet, zda dokážete všechny své dluhy včas splatit a zda jsou tyto prostředky nezbytné, nebo se bez nich obejdete. Koneckonců, špatnou úvěrovou historii stejně jako důvěru věřitelů bude v budoucnu velmi obtížné napravit a získat zpět.

Vaše hodnocení:
5/5 - (29 hlasů)

CreditGO půjčka

2023-06-10T08:54:11+01:00Čtvrtek, 02.04.2020|Krátkodobá půjčka, Půjčka do výplaty, Rychlá půjčka, SMS půjčka ihned|

Recenze CreditGo půjčky Ať chceme nebo ne, žijeme v době, kdy si o půjčení jakékoli sumy peněz může říct téměř kdokoliv z nás. Žijeme v době půjčkové, kdy se bankovní i nebankovní instituce předhánějí v tom, která uloví nového klienta. [...]

Půjčka on-line

2020-09-27T01:13:00+01:00Čtvrtek, 22.12.2016|Krátkodobá půjčka, Nebankovní půjčky|

Tato forma půjčky se v posledních letech stala velmi oblíbenou a vyhledávanou mezi klienty jak bankovních tak i nebankovních institucí. Největší výhodou je možnost nemuset chodit na pobočky nebo obchodní místa společností ale vyřízení půjčky z klidu domova. Přes počítač, [...]

Moment půjčka

2023-06-09T17:21:37+01:00Neděle, 17.04.2016|Krátkodobá půjčka, SMS půjčka ihned|

S Moment půjčkou snadno vyřešíte své akutní finanční problémy. Sjednáním této výhodné mikropůjčky ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili vyřizováním žádosti v bance a čekáním na její schválení. Sami si zvolíte, kolik si chcete vypůjčit a za jak dlouho [...]

Ferratum půjčka

2023-06-09T14:02:14+01:00Sobota, 30.01.2016|Krátkodobá půjčka, Půjčka bez doložení příjmů, Půjčky bez ručitele, Půjčky na OP|

Rychlá půjčka od soukromé finanční společnosti Ferratum patří mezi nejoblíbenější nebankovní úvěrové produkty na našem trhu. Umožní vám získat až 10 000 Kč, které můžete využít na úhradu svých libovolných výdajů. Splatnost půjčky činí nadstandardních až 45 dní. Navíc první [...]

Plus půjčka

2023-06-09T12:54:11+01:00Středa, 06.01.2016|Krátkodobá půjčka, První půjčka zdarma, Půjčka do výplaty, Půjčky pro dlužníky|

Potřebujete uhradit své neúčelové výdaje krátkodobého charakteru? Pak je rychlá Plus půjčka ideálním řešením na financování vašich potřeb. Dá se využít jako půjčka před výplatou, pokud vám na účtě chybí pár tisíc korun. Je též ideální na financování dárků nebo [...]

Krátkodobé SMS půjčky do 5000

2021-05-21T17:54:59+01:00Středa, 10.12.2014|Krátkodobá půjčka, SMS půjčka ihned|

Poznejte výhody krátkodobé SMS půjčky do 5 000 Kč, kterou můžete pohodlně vyřídit odkudkoliv. Žádost o půjčku bude vyřízena během okamžiku a vy tak ještě v den odeslání žádosti budete vědět, zda byla vaše půjčka schválena. SMS půjčky jsou mezi [...]

Výhody a nevýhody SMS půjčky

2021-05-21T17:45:24+01:00Pátek, 24.01.2014|Krátkodobá půjčka, SMS půjčka ihned|

I člověk, který se brání dluhům, se často může dostat do situace, která ho přinutí porozhlédnout se po možnostech krátkodobé půjčky. Není tak složité nalézt důvody k jejich využití. V dnešní době, kdy většina domácností žije doslova na doraz, může [...]

Přejít nahoru