Stavební spoření přichází v současnosti znovu do módy. Přesto, že už není tak výhodné jako dřív, je stále jednou z nejbezpečnějších možností. Vysoká míra jistoty, nízké riziko a jistá úroková míra. Přesně taková jsou stavební spoření současnosti. Jaká maximální úroková míra tedy může být na stavebním spoření?

Průměrné roční zhodnocení

Přesto, že stavební spořitelny uvádí sazby mnohem nižší, po přepočítání můžete získat velmi zajímavé průměrné úrokové sazby. Jaké? Uvedeme příklad. Řekněme, že nechcete do stavebního spoření příliš vkládat peníze, a tak se rozhodnete pro měsíční úložku ve výši 1 500 Kč. To není ani hodně ale ani málo. Zkrátka tak akorát.

Čtěte také: Stavební spoření a jeho výhody

Musíte počkat 6 let

Po šesti letech můžete beztrestně a bez poplatků smlouvu ukončit a peníze si vybrat. V tomto našem ukázkovém případě by se jednalo o 120 027 Kč. Je to částka doplněná jak o úroky, tak i o státní podporu a všechny poplatky, které můžete k této částce získat navíc.

Podtrženo, sečteno…

Pokud si to tedy přepočítáte, zjistíte, že průměrné roční zhodnocení činí v takovém případě 3,02 %. Takové zhodnocení dnes nenajdete nikde jinde. Ani na spořících účtech, kde se pohybuje jen kolem 1 %. Ani na termínovaných vkladech, kde se maximálně přiblížíte ke třem procentům. Ani u státních dluhopisů, kde se úroky pohybují stejně jako u termínovaných vkladů jen kolem tří procent.

Stavební spoření přichází do módy

Stavební spoření sice není žádnou žhavou novinkou, ale rozhodně se v dnešní době stále vyplatí. Pokud si uspořenou částku dobře propočítáte, poradíte se s úřednicí ve vybrané spořitelně a vše si řádně vypočítáte, můžete dosáhnout na skutečně velmi zajímavé hodnoty.

Ohodnoťte tento článek