Stavební spoření je zajímavým finančním produktem, a to nejen pro ty z vás, kteří plánují stavbu, koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Byť se můžete mylně domnívat, že uložené finanční prostředky musíte nutně využít na financování svého bydlení, není to pravda. Stavební spoření má své jméno proto, že se dá k tomuto účelu využít a také proto, že je možné si přes něj sjednat výhodný úvěr, který se na financování nemovitosti využije. Když ale úvěr nesjednáte a peníze naspoříte v maximální výši, můžete si je pohodlně vybrat, když budete chtít a použít je, jak budete chtít.

Kde si sjednat stavební spoření bez poplatku

Stavební spoření bez poplatku není na našem trhu moc běžné. Většinou se totiž setkáte se situaci, kdy poplatek platíte už při založení stavebního spoření, tedy při sepsání smlouvy ve stavební spořitelně.

Založení účtu u stavební spořitelny obvykle stojí 1 % z cílové částky, kterou zde zadáváte fiktivně. Tento poplatek může být nižší, vyšší nebo i nulový – velmi záleží na pojišťovně nebo také na akci, pokud nějaké využijete. I když vstupní poplatek platíte, je většinou ohraničen maximální částkou. U našich stavebních spořitelen byste tedy neměli zaplatit více než 30 000 Kč, a to jen tehdy, když vaše cílová částka bude sahat až ke 3 000 000 Kč. Taková částka ani nemůže být efektivní, jelikož na získání státního příspěvku v plné výši vám stačí mnohem méně.

Bohatá nabídka a konkurence

Jestliže si chcete sjednat stavební spoření bez poplatku, budete muset buď využít nějaké jednorázové akce, při níž vám bude poplatek odpuštěn, nebo se ho vyvarovat díky konkurenčním nabídkám. Pokud uvažujete o sjednání stavebního spoření, dobře se podívejte, co vše se nabízí na trhu a z čeho máte možnost vybírat. Jestliže se sami nemůžete rozhodnout, je určitě dobré využít služeb pojišťovacího poradce, který by však měl být nezávislý, aby vám nedoporučoval výhradně produkty jen od jedné banky či stavební spořitelny.

Výhodnější podmínky

Pokud se vám vstupní poplatek zdá příliš vysoký a vy získáte u konkurence nižší, určitě můžete zkusit na spořitelnu zatlačit, aby vám nabídla výhodnější podmínky, že jinak půjdete za někým jiným. Mnohé z nich při takových slovech jistě zmírní a nebudou toho po vás tolik požadovat.

Možnost sjednání online

Na zajímavou slevu můžete dosáhnout také tehdy, když si stavební spoření sjednáte online. Zde bývá poplatek opravdu jen minimální, protože s tím nemá spořitelna žádné velké administrativní výdaje. Stavební spoření je báječný produkt například pro děti. Pokud vy těm svým chcete dát něco do budoucna, může být stavební spoření ideálním dárkem. Využít jej však můžete i v dospělosti, pokud máte dostatečný kapitál, který chcete uložit na delší dobu.

5/5 - (1 hlas)