Slyšeli jste už také o té velké novince? Nemyslíme teď přímo EET, o těch již dozajista slyšel každý. Myslíme teď pojištění, které by vás mělo uchránit proti pokutám právě souvisejících s EET. Že nevíte, o co se jedná? V následujících řádcích vás uvedeme do děje.

EET budí řadu emocí

Asi vůbec není nutné psát, že EET budí řadu rozporuplných emocí. Tato novinka má spoustu zastánců ale i odpůrců. Zkrátka jak už to tak u takových novinek bývá.

Spolu s tím se ovšem dostala na světlo světa jedna zajímavá služba, které už si všimly také nejvyšší instance. Jedná se o pojištění, které by vás mělo uchránit proti pokutám za nedodržení podmínek používání EET.

Varujeme! Jedná se o podvod!

Bohužel spíše než o pomoc podnikatelům se jedná o další trik, jak z vás vytáhnout peníze. Nejen, že vám takové pojištění proti pokutám vůbec nepomůže, navíc budete posílat své těžce vydělané peníze do kapsy podvodníkovi. Rozhodně tedy nedoporučujeme takové pojištění sjednávat!

Raději sáhněte po rizikovém pojištění

Místo toho si raději pokladnu podporující EET řádně pořiďte a k tomu si sjednejte třeba pojištění proti krádeži nebo proti živelným pohromám v klasické pojišťovně. Budete tak v klidu a ještě navíc chráněni proti nepříjemným situacím.

Pokud se sami s nějakou podobnou pochybnou praktikou setkáte, nebojte se o tom informovat policii. Vždy je lepší se zeptat, než mlčky přihlížet porušování zákonů.

Jak se vyhnout podvodníkům?

Jelikož se tuto situaci snažil využít jeden „chytrolín”, dozajista nebude trvat dlouho a budou to zkoušet i další. Rozhodně proto nikomu nic nepodepisujte, na nic nekývejte, nic nepodnikejte, dokud si nezjistíte maximum možných informací, a hlavně se řiďte selským rozumem.

5/5 - (1 hlas)