Nepřijít ani o jedinou korunu kvůli inflaci – to chceme všichni. Každý pro to ale děláme jiná opatření. Někdo si schovává peníze pouze pod polštář, další si peníze ukládá na spořícím účtu, jiný zase do životní pojistky. Která varianta je ale nejlepší a díky které skutečně o své peníze nepřijdete? To se dozvíte z následujících řádků.

Nejhorší boj proti inflaci

Tím nejhorším a nejméně účinným krokem, který v boji proti inflaci můžete udělat, je schovávat si peníze pod polštář, nebo si je ukládat na běžném neúročeném účtu. I když to vypadá, že takto přeci o své peníze nepřicházíte, kvůli inflaci postupně ztrácí svou hodnotu.

S penězi, které máte právě teď uložené pod matrací, si za rok koupíte méně věcí než nyní. Tomuto způsoby úschovy peněz se raději obloukem vyhněte.

Lepší možnost, stále mizivé výsledky

Důvěřujete spořícímu účtu? Stále špatně. I když chválíme, že už nenecháváte peníze jen tak ladem, pořád se nejedná o tu nejlepší možnost, jak zhodnotit své peníze, aby neztratily časem kvůli inflaci svou hodnotu. Na klasických spořících účtech totiž není příliš vysoký úrok, a tak, i když se vám alespoň částečně úročí, je pořád inflace o krok před vámi.

Nejlepší a nejvýhodnější možnost, jakou můžete zvolit

Tou nejlepší a nejefektivnější možností, jak byste si měli zhodnotit své peníze a nepřijít tak o ně působením proudem času, je stavební spoření. Díky vysokým úrokům, státní podpoře, výhodným podmínkám a velkému zhodnocení je právě tato možnost tou nejlepší. Bohužel má ale právě tato varianta své ALE.

Oproti všem ostatním možnostem, jako je úschova pod polštář, na běžném nebo spořícím účtu, má právě tento způsob úschovy nejnižší likviditu. To znamená, že nemáte peníze okamžitě k dispozici a když už je potřebujete, musíte si o ně říct dostatečně dopředu.

Pokud se ale přes toto omezení přenesete, zhodnotíte své úspory a těžce vydělané peníze tím nejvhodnějším způsobem a inflaci nedáte sebemenší šanci.

Ohodnoťte tento článek