Recenze U konto od UniCredit Bank

Jak by se vám líbilo, kdybyste si mohli vybírat hotovost z bankomatů po celém světě úplně zdarma? Hotovost vždy dostupná na dosah ruky? Nabídka, která musí oslovit nejenom pravidelné cestovatele, ale i lidi, které nebaví ani u nás doma neustále hledat bankomaty vlastní banky, aby se vyhnuli placení poplatku za výběr z bankomatu u cizí banky. U konto od UniCredit bank nabízí možnost vybírat hotovost zdarma nejenom ze všech českých bankomatů, ale dokonce všech bankomatů kdekoliv na světě. Pokud si navíc na bankovní účet u UniCredit bank budete posílat alespoň 12 000 Kč měsíčně, získáte zdarma i další benefity, jako je vedení bankovního konta zdarma. U konto tak může sloužit nejenom jako primární bankovní účet, můžete ho využít také jako rezervní bankovní účet na cesty nebo jako místo, kam si budete odkládat své volné peníze.

UniCredit Bank logo

Hlavní výhody U konta od UniCredit bank

 • Bankovní konto si můžete sjednat jednoduše online na webu UniCredit bank. Zájemci o fyzické sjednání samozřejmě mohou navštívit i pobočku.
 • Možnost výběru hotovosti z bankomatů po celém světě zcela zdarma.
 • Vedení konta je bez poplatků, pokud si na účet posíláte alespoň 12 000 Kč měsíčně.
 • S U kontem se můžete stát členem zcela jedinečného slevového programu, díky kterému ušetříte při nákupech u celé řady prodejců.
 • Můžete platit mobilním telefonem – platební kartu od UniCredit bank není problém nahrát do Apple Pay.
 • Přístup do elektronického bankovnictví máte zjednodušený prostřednictvím praktické aplikace Smart Banking.

Nevýhody U konta od UniCredit bank

 • Abyste měli vedení účtu a další služby zdarma, je třeba na bankovní účet zasílat alespoň minimální stanovenou částku – 12 000 Kč měsíčně
 • Účet si mohou zřídit pouze čeští občané starší 18 let

ZALOŽIT ÚČET >>

UniCredit bank působí na českém trhu s úspěchem od roku 2007

Banka, která působí na našem trhu už více než 13 let v nedávné době odhalila nový produkt. U konto, které nabízí všem zájemcům zcela bezkonkurenční možnost výběru hotovosti ze všech bankomatů po celém světě zdarma. Účet lze využívat jako kterýkoliv jiný plnohodnotný bankovní účet – můžete provádět jednorázové tuzemské i zahraniční platby, trvalé platby, inkasní platby i SIPO platby. Benefitem U konta je také věrnostní program U-šetřete, který vám za placení kartou napojenou na bankovní účet vrací část ze zaplacených částech zpět na bankovní účet.

Postup při sjednání U konta od Unicredit bank

 1. U konto od Unicredit bank si můžete jednoduše sjednat na stránkách banky, kde vyplníte požadované informace a následně se budete řídit přehlednými pokyny.
 2. Připravte si mobilní telefon a emailovou adresu, kterou běžně používáte. Během procesu sjednání U konta vám budou jak na telefon, tak do emailu chodit potvrzovací kódy, které je třeba v procesu žádosti zadávat. Mějte tak vše při ruce, ať se zbytečně nezdržujete.
 3. Ke sjednání bankovního konta budete potřebovat nejenom občanský průkaz, ale ještě jeden platný průkaz totožnosti s vaší fotografii – řidičský průkaz, pas apod.
 4. Posledním krokem žádosti o sjednání U konta je zaslání korunové potvrzovací platby z vašeho stávajícího bankovního účtu, který musí být vedený na vaše jméno.
 5. Následně je už váš účet plně funkční a vy ho můžete okamžitě začít využívat ke hrazení elektronických plateb. Platební karta vám je pak zaslána během pár dní na adresu, kterou jste uvedli v procesu žádosti o bankovní účet.

Nejčastější otázky a odpovědi

 1. Jak dlouho trvá založení U konta?

Proces žádosti je velmi rychlý a pokud si dopředu připravíte vše potřebné, můžete ho projít už za pár minut.  

 1. Může být U konto i vhodným bankovním účtem pro děti?

Žadatel o bankovní konto od UniCredit bank musí být plnoletý. Pokud tak hledáte vhodné bankovní konto pro vaše nezletilé dítě, budete se muset porozhlédnout někde jinde.

 1. Skutečně jsou výběry z bankomatů po celém světě zdarma?

Ano je to tak. Samotná banka výběry z bankomatů nijak nezpoplatňuje. Ve výjimečných případech se můžete setkat s tím, že výběr z bankomatu zatíží poplatkem provozovatel bankomatu. O této skutečnosti by vás však měl předem na displeji bankomatu informovat a pokud tomu tak skutečně je, může klient transakci odmítnout.  

 1. Jaký je poplatek za vedení účtu?

Vedení účtu je zdarma. Stejně tak se nemusíte obávat ani dalších poplatků, pokud si budete posílat na U konto pravidelně alespoň 12 000 Kč měsíčně.  

 1. Jsou nějak bankovní vklady u UniCredit bank pojištěny pro případ úpadku banky?

Ano. Všechny bankovní vklady klientů jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR.  

 1. Můžu získat U konto i ve více měnách?

Při zřízení U konta automaticky získáte bankovní účet vedený v českých korunách. Zdarma si však můžete ke kontu zřídit ještě jeden účet v libovolné cizí měně.

Recenze klientů

Protože v rámci zaměstnání často cestuji, hledal jsem bankovní účet, který by mi umožnil libovolně vybírat peníze po celém světě. Vzhledem k tomu, že U konto tuto možnost nabízí, a navíc jsem měl možnost si zřídit ke korunovém účtu i dolarový účet, bankovní účet přesně splňuje, co jsem potřeboval. U konto používám pár měsíců a zatím panuje maximální spokojenost.

Pavel H., 38 let Vamberk  

Dlouhodobě jsem uvažoval o změně banky, kvůli tomu, že jsem byl už unavený, jak jsem musel u ČSOB neustále hledat vhodný bankomat, abych se vyhnul zpoplatnění mého výběru hotovosti. Nějakou dobu jsem hledal vhodnou alternativu, a nakonec jsem se rozhodl pro U konto od UniCredit bank. Konečně mohu vybírat hotovost bez obav ze kteréhokoliv bankomatu. Navíc často využívám slevového programu, díky kterému každý měsíc ušetřím nemalou částku.

Marek V., 44 let Pardubice

O společnosti

UniCredit bank je jedna z menších společností na českém bankovním trhu, která u nás působí od 5. listopadu 2007. Je součástí rozsáhlé skupiny UniCredit, která provozuje síť svých bank po celé Evropě. Jedná se o rychle se rozvíjející banku, která svým klientům nabízí neustále nové produkty a služby. Kromě U konta banka nabízí i velmi zajímavé produkty v oblasti financování podnikání a poskytování úvěrů na financování komerčních nemovitostí.

Kontakty

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Adresa: Želetavská 1525/1, 140 92 Praha 4 – Michle,
IČO: 64948242
DIČ: CZ64948242
Telefon: +420 221 210 031
E-mail: info@unicreditgroup.cz
Web: www.unicreditonline.cz

Celkové hodnocení U konta od UniCredit bank

U konto přináší svěží vítr na český bankovní trh. Díky možnosti výběru z bankomatu zdarma po celém světě se jedná o konto, jež osloví nejenom osoby, které často cestují. Kromě toho však nabízí i další výhody, jako je vedení účtu zdarma nebo slevový program. To vše dostanete, pokud si budete na bankovní účet posílat alespoň 12 000 Kč měsíčně. Uvažujete-li o změně banky, pak stojí UniCredit bank jednoznačně za zvážení.

ZALOŽIT ÚČET >>

5/5 - (3 hlasy)