Uvažujete nad sjednáním půjčky či úvěru a máte strach, abyste zbytečně nepřeplatili? Máme pro vás několik užitečných tipů, které vám pomohou ušetřit nebo vrátí peníze zpět do vaší peněženky, pokud už nějaký úvěr splácíte. Problémem krátkodobých úvěrů je většinou vysoká úroková sazba, takže i na malé půjčce výrazně přeplatíte. Když si sjednáte dlouhodobý úvěr na několik let, tak máte sice příznivější úrok, na druhou stranu ale přeplatíte kvůli dlouhodobému splácení.

Využijte první půjčku zdarma

Pokud uvažujete nad sjednáním krátkodobé půjčky, můžeme doporučit společnosti, které nabízejí první půjčku pro nové klienty zdarma. Především u malých půjček na tyto firmy často narazíte. Důležité však je splatit půjčku v řádném termínu, jinak vám budou poplatky naúčtovány v plné výši.

Půjčku zdarma nezískáte u své banky, můžete si pro ni však vybrat prověřenou soukromou finanční společnost. Když s ní budete spokojeni, můžete časem požádat znovu. Budete si už ale jisti podmínkami splácení.

Půjčte si v časově omezené a výhodné akci

Půjčky v zajímavých a atraktivních akcích, kdy nemusíte platit tolik peněz na úrocích nebo kdy vám za řádné splácení vrátí část úroků zpět, jsou dnes velmi populární u bank i u soukromých finančních společností. Stačí jen sledovat reklamu na internetu, v televizi nebo v rádiu a jistě na nějakou takovou zajímavou nabídku narazíte. Banky často odpouštějí poplatky za sjednání půjček a soukromé společnosti zase mají flexibilní splátkový kalendář.

Vyřiďte si žádost o půjčku z domova

Vyřízení půjčky online šetří čas a peníze. Online půjčka se totiž často pojí s nižšími úroky než úvěr, který si sjednáte osobně. Časová úspora je zde navíc velmi výrazná. Nemusíte na žádnou schůzku, vše si zařídíte během pár kliknutí na internetu.

I když chcete peníze předat v hotovosti, je zde způsob. Některé společnosti mají vlastní obchodní zástupce, kteří jsou schopni klientům hotovost doručit až domů. Vy tak nemusíte nikam chodit.

Porovnávejte konkurenční nabídky

Na internetu naleznete vždy aktuální srovnání půjček a úvěrů. Zdá se vám nějaká půjčka drahá? Pak o ni nemusíte žádat. Vždy se můžete rozhodnout pro levnější řešení, které je například bez různých poplatků. Protože v oblasti poskytování půjček a úvěrů je velká konkurence, nemusíte se vůbec omezovat. Vyberte si půjčku, která vám připadá nejvýhodnější a na schůzce s poradcem si nechte vše vysvětlit. Pokud si půjčku sjednáváte online, prostudujte podmínky na internetu, případně se obraťte na telefonní linku.

Ohodnoťte tento článek