Neúčelové půjčky a úvěry jsou stále oblíbenější. U banky či finanční společnosti můžete poměrně snadno získat peníze, aniž byste museli doložit účel jejich využití. Je jedno, zda je použijete na nákup vánočních dárků, dovolenou, vybavení domácnosti, nový osobní automobil nebo na splacení jiných dluhů.

Srovnání účelové a neúčelové půjčky

Podmínky neúčelových půjček jsou tedy volnější, doprovází je však neochota finančních společností půjčovat velké množství finančních prostředků, které je pak často spojeno s vyšším úrokem – není to však pravidlem.

Naopak u účelové půjčky bude finanční společnost vyžadovat doložení použití peněz. Taková půjčka vyžaduje i více vašeho času a dokládání nezbytných výpisů a dalších dokumentů. Neúčelově získané finanční prostředky můžete použít opravdu na cokoliv. Jediné, co by pro vás mělo být při jejich čerpání důležité, je řádné splacení v domluveném termínu.

V jaké výši je možné neúčelovou půjčku získat

Neúčelově finanční společnosti poskytují až 1 000 000 Kč. U vyšší částky se předpokládá, že ji použijete na výstavbu nebo koupi nemovitosti či na její modernizaci. Často v této souvislosti mluvíme o neúčelových hypotečních úvěrech. Vedle nich pak stojí běžné spotřebitelské úvěry s výší do statisíců a desetitisíců korun. Velmi oblíbené jsou také takzvané mikropůjčky, kdy finanční společnosti poskytují částky jen v několika tisících korun, které je možné použit například na zafinancování náročné situace.

Jak je to s bonitou žadatele

Při neúčelových půjčkách se může i nemusí klást důraz na bonitu žadatele. Nároky společností obvykle stoupají s výší finančních prostředků. Někde musíte doložit svůj příjem, jinde zase stačí jenom čestné prohlášení. Některé banky vyžadují dva doklady totožnosti nebo třeba ručitele či jinou formu záruky, jiné vám peníze poskytnou bez této dokumentace a během okamžiku. Neúčelové úvěry jsou vypláceny bezhotovostně i v hotovosti.

Další informace o neúčelových půjčkách naleznete zde.

4.7/5 - (4 hlasy)